Dniepro mieste Ukrainoje Seimo Pirmininkė atidarė „Lietuvos dienas“ (0)

Lietuvos_dienos Dniepre_lrs.lt

„Lietuvos dienos“ Dniepre | lrs.lt nuotr.

Ukrainoje viešinti Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Dniepro mieste oficialiai atidarė „Lietuvos dienų“ renginius. Sveikindama šventės dalyvius, parlamento vadovė pabrėžė tikinti, kad čia „prasidėjusi ukrainiečių pažintis su Lietuva atvers naujus horizontus ir įžiebs norą artimiau pažinti prie Baltijos jūros esančią valstybę, garsėjančią savo didinga praeitimi, unikalia kalba, nepaprasto grožio gamta, gardžia virtuve, kūrybingais ir draugiškais žmonėmis“.

Pasak Seimo Pirmininkės L. Graužinienės, Lietuvą ir Ukrainą sieja ne tik draugystė, bet ir bendros istorinės sąsajos ir vertybės.

„Sveikinu Ukrainos žmones, pasirinkusius Europos kelią. Tvirtai tikiu, kad šis pasirinkimas yra teisingas ir ateityje būsite Europos šeimoje kartu su Lietuva ir kitomis Europos valstybėmis“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Pasak jos, Lietuva deda aktyvias pastangas dėl bevizio režimo tarp Europos Sąjungos ir Ukrainos įteisinimo, siekiama mažinti žmonių bendravimo kliūtis. Seimo Pirmininkė L. Graužinienė teigė tikinti, Ukraina pasinaudos Lietuvos patirtimi ir išnaudos visas galimybes, kurias jai suteikia Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos susitarimas.

Seimo vadovės nuomone, esame turtingi tiek, kiek esame atviri. „Atvykome pas Jus atvira širdimi, todėl šiandien linkiu pačių geriausių įspūdžių atrandant Lietuvą! Tikiu, kad „Lietuvos dienos“ įkvėps Jus apsilankyti Lietuvoje!“, – savo kalbą baigė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, paragindama visus šventėje dalyvaujančius lietuvius „būti tikrais savo šalies ambasadoriais“.

Gegužės 27 d. Ukrainos Dniepro mieste prasidėjo tris dienas truksiantys „Lietuvos dienų“ renginiai. Dniepro pakrantės festivalių zonoje veikia lietuviška mugė, kurioje pristatomi lietuviški amatai, rankdarbiai, tradicinė virtuvė, taip pat mokslo ir turizmo galimybės Lietuvoje, koncertuoja Lietuvos bei Ukrainos atlikėjai. „Lietuvos dienos“ tampa tradiciniu kasmetiniu renginiu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė