Lietuvoje lankysis JAV Kongreso administracijos pareigūnų delegacija (0)

JAV ir Lietuvos veliaveles_urm.ltGegužės 29-birželio 3 dienomis Seimo ir Užsienio reikalų ministerijos kvietimu Lietuvoje lankysis JAV Kongreso patarėjų delegacija. Vizito metu JAV pareigūnai susipažins su saugumo padėtimi Lietuvoje ir Baltijos jūros regione, aptars dvišalių santykių perspektyvas, ekonominio, energetinio ir informacinio saugumo, migracijos klausimus, Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimo tarp ES ir JAV aktualijas, situaciją Ukrainoje ir kitose Rytų partnerystės šalyse, artėjančius rinkimus JAV ir referendumą Jungtinėje Karalystėje.

Pagal nusistovėjusią tradiciją JAV Kongreso patarėjų vizitai į visas Baltijos šalis rengiami kas dvejus metus. Praėjusiais metais JAV Kongreso patarėjų vizitą Lietuva rengė kartu su Latvija ir Estija, o šiais metais aštuonių pareigūnų delegacija atvyksta tik į Lietuvą. Užsienio reikalų ministerija vizitą organizuoja kartu su Lietuvos Respublikos Seimu ir Lietuvos ambasada Vašingtone. JAV Kongreso patarėjų delegacijoje šiais metais yra po keturis senatorių ir kongresmenų patarėjus, daugumą sudaro dirbantys Senato ir Atstovų Rūmų užsienio reikalų komitetų narių biuruose. Delegacijos nariai atstovauja abiem pagrindinėms JAV politinėms partijoms.

Vizito Lietuvoje metu JAV Kongreso patarėjai susitiks su Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų vadovybe, Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų ir Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės vadovais ir nariais, Prezidentės patarėjais, dalyvaus apskritojo stalo diskusijose Rytų Europos studijų centre, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre.

JAV Kongreso administracijos pareigūnai aplankys Suskystintų gamtinių dujų terminalą, pagal JAV studijų modelį veikiantį LCC tarptautinį universitetą, susitiks su bendrovės „Klaipėdos nafta“ ir Klaipėdos uosto vadovybe, dalyvaus diskusijoje su energetikos ekspertais. Vizito metu JAV kongreso patarėjai taip pat apsilankys bendrovėje „Achema“ Jonavoje, Rukloje susitiks su Lietuvos ir JAV kariais.

Tiesioginis darbas su JAV Senato ir Atstovų Rūmų narių patarėjais yra vienas iš veiksmingiausių būdų daryti tiesioginę įtaką JAV Kongreso narių nuomonei, o kartu ir JAV Kongreso priimamiems sprendimams dėl Lietuvai svarbių klausimų, ypač mūsų saugumo, gynybos ir ekonomikos stiprinimo srityse. Įtakingų Kongreso patarėjų vizitas Lietuvoje, surengiant susitikimus su Lietuvos valdžios institucijomis, įmonėmis, nevyriausybinių organizacijų atstovais, pristatant Lietuvos ekonomikos laimėjimus, supažindinant su Lietuvos istorija, kultūra, regionais, yra puikus būdas tiesiogiai pristatyti saugumo situaciją, didesnio JAV karinių pajėgų buvimo Lietuvoje ir dvišalio bendradarbiavimo poreikį.

Kategorijos: Laiko vinys, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė