Švedija stiprina ryšius su NATO (3)

NATO | wikipedia.org nuotr.

NATO | wikipedia.org nuotr.

Švedijos seimas Riksdagas didele balsų dauguma patvirtino  bendradarbiavimo su NATO sutartį, kuri nuo birželio 1 d.  suteikia galimybę NATO karinėms pajėgoms dalyvauti pratybose ir veikti karo atveju Švedijos teritorijoje. Ši sutartis buvo sudaryta dar 2014 metais, tačiau ji reikalavo kai kurių Švedijos įstatymų pakeitimų.

Už sutarties patvirtinimą balsavo 291 Riksdago narys, prieš – 21. Sutarties patvirtinimui audringai priešinosi kairieji – buvę komunistai, reikalavę atšaukti šią sutartį ir pateikti ją Riksdago Konstitucinio komiteto vertinimui. Pasak kairiųjų šis sutartis su NATO kelia riziką šalies saugumui, nes pažeidžia Švedijos neprisijungimo (neutraliteto) politiką.

Tačiau Švedijos gynybos ministras Peteris Hultkvistas (Peter Hultqvist) teigia, kad ši sutartis nepakeičia Švedijos santykių su NATO bei nepažeidžia šalies saugumo politikos.

„Mes liekame už aljanso ribų. Tai nereiškia ir to, kad NATO kariai bus mūsų teritorijoje, jei jų čia nepakviesime“, – pažymi P. Hultkvistas.

Švedija nėra NATO narė, tačiau pastaruoju metu stiprina savo karinį bendradarbiavimą su Norvegija, Danija bei Islandija. Švedų kariai kartu su NATO pajėgomis dalyvavo ir kariniuose veiksmuose Afganistane.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

  1. Seniai to reikėjo,neutralitetas atgyvena,prieškarinė Lietuva irgi buvo neutrali.

  2. Skalvis:

    ” Švedija stiprina ryšius su NATO ” – vargu bau tai teisingas apibubinimas : Gegužės 13d., penktadienį, visi Šiaurės šalių vadovai buvo iškviesti į B. Rūmus , kur Švedijai buvo pareikštas ultimatumas įsileisti ribotą Amerikos kariuomenės kontingentą. Nieko apie tai nežinote ? Tai kuo jūs domitės ? : – )

  3. Skalvis:

    Nieko stebėtina, kad dabartinė valdžia nekenčia neutraliteto , nes Lietuva kratėsi jungtis prie bolševikinės Rusijos į anti Hitlerinę koaliciją. Bet: kas turi nuspręsti kieno tankai važinės po mūsų laukus ir pievas ? Kas turi nuspręsti ar bus surengtas branduolinis fejerverkas virš mūsų galvų ? Maskva ar Vašingtonas ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė