Neringoje apsilankė rašytoja Rūta Šepetys (nuotraukos) (1)

Neringa.lt nuotr.

Neringa.lt nuotr.

Viena iš Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos fondo knygų „Tarp pilkų debesų“  puikuosis jos autorės Rūtos Šepetys autografu. Atvykti į Neringą lietuvių kilmės JAV rašytoją paskatino pagal minėtą knygą kuriamas filmas.

Filmas pasakoja apie jauną merginą Liną, kuri su šeima 1941-aisiais ištremiama į Sibirą. Jai pavyksta rasti stiprybės ir vilties išgyventi nežmoniškas sąlygas ir tremtyje surasti pirmąją meilę.

Rūtos Šepetys knyga yra tapusi „New York Times“ perkamiausia, išleista daugiau nei 50 šalių, o JAV įtraukta į privalomos literatūros jaunimui sąrašą.

Vaidybinio lietuviško filmo „Tarp pilkų debesų“ scenos Neringoje buvo filmuojamos šių metų sausio mėnesį. Filmavimo darbai tuomet vyko smėlynuose ties Parnidžio kopa bei ant ledu sukaustytų Kuršių marių. Nida filmavimui pasirinkta, nes žiemiškas Parnidžio kraštovaizdžio draustinis primena kraštovaizdį Laptevuose.

Šią savaitę filmo kūrybinė grupė ir vėl sugrįžo į Neringą, šį kartą filmo scenos filmuojamos Parnidžio kopos papėdėje. Filmavimo darbai vyks ir Rašytojo Tomo Mano memorialiniame muziejuje.

Kaip knyga „Tarp pilkų debesų“ virsta filmu stebėjo ir jos autorė Rūta Šepetys, kartu su filmo prodiuseriu Žilvinu Naujoku apsilankiusi Neringos savivaldybėje. Lydimi mero Dariaus Jasaičio svečiai apsilankė Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje, kur skaitytojai gali rasti du minėto romano egzempliorius. Kaip pasakojo bibliotekos vadovė Dalia Greičiūtė, knyga „Tarp pilkų debesų“ tikrai populiari tarp kurorto gyventojų ir lankytojų. Tai patvirtina ir faktas, kad bibliotekoje buvo galima rasti tik vieną iš turimų knygų. Neringos savivaldybės mero kvietimu, bibliotekos lentynose rastame knygos egzemplioriuje nugulė rašytojos Rūtos Šepetys autografas. Įsigyti naujų romano „Tarp pilkų debesų“ egzempliorių teks Nidos knygynui, mat čia apsilankius svečiams, knygas suskubo įsigyti meras.

„Tarp pilkų debesų“ bus baigtas filmuoti birželio viduryje, o kino teatrus pasieks 2017 m. Romantinę dramą režisuoja lietuvių kilmės amerikiečių režisierius Marius Markevičius, žinomas kaip filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas. Scenarijų pagal R. Šepetys scenarijų filmui parašė Sandanso kino instituto alumnas Benas Jorkas Jonesas. Filmo operatorius – Lietuvos ir Čekijos kino apdovanojimus pelnęs Ramūnas Greičius. Pagrindinį, paauglės Linos, vaidmenį atlieka britų aktorė Bela Polė (Bel Powley), Sandanso kino festivalio filmo „Paauglės dienoraštis“ atradimas, „Gotham“ apdovanojimo laureatė ir BAFTA nominantė. Jos mylimąjį Andrių – britų kino talentas Jonahas Haueris-Kingas (Jonah Hauer – King).

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė