„Misija Sibiras“ skirta kelionė pėsčiomis iš Klaipėdos į Vilnių jau įpusėjo (1)

Lukas Kasnauskas ir Raimundas Ušackas | fm99.lt nuotr.

Lukas Kasnauskas ir Raimundas Ušackas | fm99.lt nuotr.

Gegužės 25 d. kelionė jau įpusėjo – prabėgo trys žygio dienos ir nors ją tebetęsia tik vienas iš jaunuolių – žygis tęsiasi. Šis žygis skirtas paskatinti visuomenę prisidėti prie šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras’16“!

Gegužės 21 dieną du jauni vyrai Lukas Kasnauskas ir Raimundas Ušackas baigė 9 mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, o jau gegužės 22 dieną jie leidosi į kelią, siekdami iš Klaipėdos pasiekti Vilnių bei kelyje sutikti kuo daugiau žmonių, kuriems galėtų pristatyti ne tik projektą „Misija Sibiras“, bet ir skirtingus būdus, kaip galima prisidėti prie šių metų ekspedicijos. Įveikus daugiau nei pusę žygio jaunuoliai dalijasi įspūdžiais iš kelionės.

Per pirmąsias kelionės dienas Lukas ir Raimundas nuveikė daug – aplankė pakeliui buvusius memorialus tremtiniams bei politiniams kaliniams atminti, kelyje prasilenkė su „Bėgimo per Lietuvos mokyklas“ komanda, sutiko daug žmonių, kuriems buvo įdomu daugiau sužinoti apie projektą „Misija Sibiras“. Kai kurie iš jų net pakvietė žygeivius patogiai pernakvoti savo namuose bei pasirūpino vakariene ir pusryčiais. Su keliautojais panoro susitikti ir dvi „Misija Sibiras’16“ antrojo atrankos etapo dalyvės. Kelyje su Raimundu ir Luku taip pat susitiko ir jų tėvai. Taip prabėgo pirmosios trys žygio dienos.

Ketvirtoji diena prasidėjo ne taip džiugiai, kaip norėtųsi. Nors nuospaudos ant kojų pradėjo rodytis jau pirmąją kelionės dieną, bet šiandien Luko situacijai pablogėjus vyrai priėmė sprendimą, kad sveikata yra svarbiausia ir Lukas kelionės pėsčiomis nebetęs ir Vilnių pasieks autobusu. Raimundas yra pasiryžęs tęsti žygį toliau, ir šiandien jis jau pusiaukelėje! Kelio dar liko, tad jei gyvenate kur nors kelio atkarpoje tarp Seredžiaus ir Vilniaus, galima prisijungti prie Raimundo bent kilometrui. Detales galite suderinti adresu jauniems@jauniems.lt.

„Dragūnų žygis per Lietuva“ skirtas paskatinti visuomenę prisidėti prie šių metų ekspedicijos į Sibirą! Nuo žygio pradžios jau paaukota 1555€, šie pinigai bus panaudoti šių metų ekspedicijoje, statant kryžius bei tvarkant pamirštas kapinėse Sibire. Bet palaikymo vis dar labai reikia. Prisidėti galima aukojant projekto paskiroje portale Aukok.lt, arba siunčiant SMS žinutę numeriu 1405, įrašius tekstą 1255 (auka 2 €).  Didelė jėga būnant kartu!

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ įgyvendinamo projekto „Misija Sibiras“ metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Nuo 2006 m. savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, suorganizuota 14 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

Kategorijos: Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė