Rados narė, lakūnė N. Savčenko sugrįžo į tėvynę (video) (5)

N. Savčenko | sustabdyta akimirka

N. Savčenko | sustabdyta akimirka

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka į Rostovą prie Dono išsiuntė lėktuvą, kur įvyko Ukrainoje nuteistų „GRU karių“ Aleksandro Aleksandrovo ir Jevgenijaus Jerofejevo apkeitimas į Ukrainos lakūnę Nadeždą Savčenko.

Mainai įvyko. „Dožd“ praneša, kad Ukrainos lakūnė jau skrenda į Ukrainą. Kremliaus finansuojama televizija RT, cituodama neįvardytus šaltinius, taip pat pranešė, kad Ukraina perdavė Rusijos pareigūnams du rusų kariškius, anksčiau patekusius į nelaisvę karinio konflikto krečiamame rytiniame regione, kurie buvo išskraidinti į Maskvą.

Ukrainos prezidento lėktuvas su Rusijoje kalinta pilote Nadežda Savčenko nusileido oro uoste Kijeve.

Į oro uostą atvyko prezidentas Petro Porošenka. Pati Nadia jau duoda pirmus interviu susirinkusiai nematytai gausybei žurnalistų. Vėliau vyko spaudos konferencija.

„Noriu paprašyti atleidimo už tai, kad iki šiol esu gyva. Noriu paprašyti atleidimo tų motinų, kurių vaikai dabar yra nelaisvėje. Aš negaliu prikelti žuvusių, bet pasirengusi atiduoti gyvybę už Ukrainą“, – žurnalistams sakė N. Savčenko.

Ji pažymėjo, kad dėkoja tiems, kas linkėjo jai gero, kadangi tai leido jai išgyventi, taip tiems, kurie linkėjo jai blogo, nes „jūsų pykčiui aš išgyvenau“.

Per spaudos konferenciją N. Savčenko paragino rusus nebebijoti ir nebeklūpėti.: „Visų pirma noriu perduoti linkėjimų rusams ir pasakyti, kad nėra ko bijoti, reikia pakilti nuo kelių.“

N. Savčenko patikino, kad yra pasiruošusi iš karto pradėti dirbti, pranešė frakcijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) lyderė Julija Tymošenko.

N .Savčenko buvo įrašyta pirmąja partijos „Batkivšyna“ sąraše per Aukščiausiosios Rados rinkimus 2014 metų spalį ir pateko į parlamentą. Vėliau Aukščiausioji Rada ją įtraukė į Ukrainos delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje sąrašą.

Ji taip pat teigė svarstanti sugrįžti į karo lauką.

„Kaip susigrąžinome Nadeždą, taip susigrąžinsim Donbasą, taip susigrąžinsim Krymą“, – pareiškė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, kuris kartu su N. Savčenko surengė spaudos konferenciją.

P. Porošenka taip pat įteikė N. Savčenko „Auksinės žvaigždės“ ordiną. Jis teigė, kad N. Savčenko yra Ukrainos herojė, šalies pasididžiavimo ir nenugalimumo simbolis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą, kuriuo N. Savčenko suteikiama malonė. Pati lakūnė neprašė to.

Rusijos prezidentas išreiškė viltį, kad toks humaniškas šalies poelgis sumažins įtampą Rytų Ukrainoje ir leis išvengti žiaurių žūčių.

Kremliaus spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad malonę suteikti paprašė žuvusių žurnalistų artimieji. Būtent dėl žurnalistų žūties ir buvo kaltinama N. Savčenko.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vienas pirmųjų iš politikų pasveikino N. Savčenko atgavus laisvę.

„Sveika sugrįžusi į laisvąjį pasaulį, Nadežda Savčenko. Tai Tavo pergalė, drąsos pergalė prieš dingusią sąžinę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė L. Linkevičius.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė