Teismas atmetė skundą: lietuvio ir baltarusio santuoka Lietuvoje nepripažįstama (1)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą pagal Baltarusijos piliečio skundą Migracijos departamentui dėl sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo išduoti pareiškėjui leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje dėl šeimos susijungimo, atmetė pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą.

Baltarusijos pilietis prašė teismo panaikinti Migracijos departamento sprendimą atsisakyti išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje dėl šeimos susijungimo ir įpareigoti departamentą tokį leidimą jam išduoti. Kaip paaiškino pareiškėjas, jo santuoka su Lietuvoje gyvenančiu Lietuvos Respublikos piliečiu buvo sudaryta vienoje iš Europos Sąjungos valstybių. Pareiškėjo teigimu, neteisėta ir pažeidžianti jo teisę į privatų ir kartu šeimos gyvenimą yra Migracijos departamento išvada, kad santuoka, kuri neįtraukta į apskaitą civilinės metrikacijos įstaigoje, yra pagrindas neišduoti leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, priėjo išvadą, kad pareiškėjui leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje negali būti išduodamas, nes jis neatitiko sąlygų, kurios būtinos norint gauti tokį leidimą. Teismas pažymi, kad dėl tarp pareiškėjo ir Lietuvos piliečio sudarytos santuokos atsiradę šeiminiai santykiai nacionalinės teisės kontekste negali būti laikomi kaip adekvatūs santykiams, atsiradusiems dėl šeimos susijungimo. Lietuvos Respublikoje į apskaitą civilinės metrikacijos įstaigoje galėtų būti įtraukiami duomenys tik apie tokią užsienio valstybėje įregistruotą santuoką, kuri sudaryta tarp skirtingų lyčių asmenų, t. y. nepažeidžiant LR civiliniame kodekse nustatytų santuokos sudarymo sąlygų. Sprendžiant leidimo gyventi išdavimo klausimą vadovaujamasi apie asmenų šeiminę padėtį duomenimis, esančiais gyventojų registre, į kurį duomenys perkeliami iš civilinės metrikacijos apskaitos.

Pareiškėjas santuokos atitikties nacionalinės teisės aktų nuostatoms neįrodė. Teismo sprendime pabrėžiama, kad teismas iš esmės nekvestionuoja Danijoje išduoto santuokos liudijimo, patvirtinančio pareiškėjo šeiminį ryšį su asmeniu, gyvenančiu Lietuvos Respublikoje, teisėtumo, tačiau, sprendžiant klausimą dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo, būtina užsienio valstybėje sudarytą santuoką įtraukti į apskaitą kitoje valstybėje. Tenkinus pareiškėjo skundą iš esmės susidarytų tokia situacija, kad, nacionalinėje teisėje nesant įtvirtintos galimybės sudaryti santuoką tarp tos pačios lyties asmenų, tokio pobūdžio santuoką norintys įteisinti kiti asmenys (pvz., Lietuvos Respublikos piliečiai) tokios galimybės neturėtų.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė