Šiauliai kviečia į XIX-ąjį Lietuvos ir Latvijos kaimo muzikantų ir kapelijų renginį „Ant rubežiaus“ (dienotvarkė) (0)

Siauliai.lt nuotr.

Siauliai.lt nuotr.

Birželio 2–4 dienomis Šiauliuose, Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.), vyks tradicinis ir tęstinis liaudiškos muzikos renginys, skirtas plačiai visuomenės daliai – šeimoms, jaunimui, senjorams. Į šventę kviečiamos originalios kapelijos ir stilizuotos kapelos bei pavieniai kaimo muzikantai iš visų Lietuvos regionų (Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija ir Dzūkija), kurių koncertai numatyti didžiojoje renginio scenoje ir improvizuotose Pėsčiųjų bulvaro (Vilniaus g.) vietose. Šiais metais planuojama į šventę pakviesti liaudiškos muzikos atlikėjus iš Latvijos ir Estijos – pavienius kaimo muzikantus ir kapelijas. Kapelijas iš Latvijos atrenka ir siūlo šventės globėja, Latvijos etnomuzikantų asociacijos vadovė Iveta Dukalska.

Nuo ryto iki vakaro atnaujintame Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.) klegės Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo ir prekybininkų mugė. Planuojama, kad renginyje dalyvaus 6 kapelijos iš Latvijos, 26 kapelijos ir stilizuotos kapelos iš Lietuvos, pavieniai kaimo muzikantai iš įvairiausių Lietuvos bei Latvijos regionų, 6 modernaus folkloro grupės iš Latvijos ir Lietuvos. Taip pat svečių teisėmis dalyvaus 2 kapelijos iš Estijos.

Renginio dalyviai varžysis dėl rengėjų įsteigtų nominacijų: šauniausia kapelija iš Latvijos ir Lietuvos, šauniausia stilizuota kapela, originaliausia „Keisto folko“ grupė ir muzikantų muzikantas. Už originaliausiai paruoštą dienotvarkę jie visi bus apdovanoti specialiais prizais – nominacijomis. Jau tapo tradicija, kad nominacijas (ąžuolinės statinaitės) gamina tautodailininkas iš Marijampolės Vitalius Striuogaitis. Jo gaminamos statinaitės yra pripažintos kaip Lietuvos tautinis paveldas.

Didžioji šventės scena bus įrengta prie dailės galerijos. Specialios sėdimos vietos priešais didžiąją sceną senjorams (apie 500 vietų).

Festivalis nemokamas

Birželio 2 d. (ketvirtadienis)
Keisto folko vakaras
Koncertų vedėjas Pranciškus Trijonis (Jonis)

Nuo 10.00 val. Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.)
18.00–22.00 val. Koncertai didžiojoje renginio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.).
Groja: „Polifonija“ (Šiauliai), „Tykiai“ (Kuršėnai), „Malnavas“ muzikantai (Latvija), „Kūnska“ (Užventis, Kelmės raj.), „Diedokai“ (Panevėžio raj.), „Jonis“ (Šiauliai), „Saulė“ (Šiauliai), Post-folk grupė „Rikši“(Latvija).
22.00–02.00 val. Muzikantų vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje, nominacijos įteikimas originaliausiai „Keisto folko“ grupei.

Birželio 3 d. (penktadienis)
Kaimynų, svečių ir šeimininkų vakaras
Koncertų vedėjai: Virginija Našlėnienė (Magdelė) ir Antanas Laurinkevičius (Untaniokas)

Nuo 10.00 val. Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.)
14.00–18.00 val. Kapelijų ir stilizuotų kapelų improvizuoti pasirodymai įvairiose Pėsčiųjų bulvaro erdvėse.
15.00–22.00 val. Koncertai didžiojoje renginio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.).
Groja: „Šelmiai“ (Šiauliai), Turava“ (Šiauliai), „Malnavas“ muzikantai (Latvija), „Radvija“ (Radviliškis), „Žibinyčia“ (Marijampolė), „Selu muižas muzikanti“ (Latvija), „Salako muzikantai“ (Zarasų raj.), „Mandolininkų ansamblis“ (Zarasai), „Zvirgzdenes“ kapela (Latvija), „Mingė“ (Klaipėda), „Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts“ (Piarnu, Estija), „Hagenskalna“ muzikantai (Latvija), „Heino Tartes ja Sõbrad“ (Pilva, Estija), „Sadūnai“ (Zarasų raj.).
21.15 val. Antros dienos nominacijų įteikimas didžiojoje scenoje.
18.00 val. Kolektyvų, kurie jau sugrojo didžiojoje scenoje vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje.
21.30–01.00 val. Šventės muzikantų, svečių ir rengėjų vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje. Groja kas kaip moka…

Birželio 4 d. (šeštadienis)
Linksmasis subatvakaris, pavienių kaimo muzikantų varžytuvės
Koncertų vedėjai: Virginija Našlėnienė (Magdelė) ir Antanas Laurinkevičius (Untaniokas), nuo 15val. koncertus veda Leonas Pranckevičius (Pakruojo dvaro malūnininkas Levukas – Cukeris)

Nuo 10.00 val. Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.).
12.00–15.00 val. Bandonininkų, armonikininkų ir pavienių kaimo muzikantų varžytuvės didžiojoje renginio scenoje, kapelų ir kapelijų koncertai.
14.00–18.00 val. Kapelijų, stilizuotų kapelų ir pavienių kaimo muzikantų improvizuoti pasirodymai įvairiose Pėsčiųjų bulvaro erdvėse.
16.50 val. Nominacijos įteikimas muzikantų muzikantui didžiojoje scenoje.
17.00 val. Armonikininkų ir bandonininkų vienkiemis klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje – improvizuoti koncertai ir pavienių muzikantų vakaronė.
12.00–22.00 val. Koncertai didžiojoje renginio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.). Groja: pavieniai muzikantai iš Lietuvos ir Latvijos, „Bandonija plius“ (Tauragė), „Heino Tartes ja Sõbrad“ (Pilva, Estija), „Žvangulis“ (Radviliškio raj.), „Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts“ (Piarnu, Estija), „Eržvilko bandonija“ (Jurbarko raj.), „Laumena“ (Kauno raj.), „Santaka“ (Jurbarkas), „Senoliai“ (Klaipėda), „Kaimo muzikantai“  (Šiauliai), „Kauno bandonija“ (Kaunas), „Svirbė“ (Kauno raj.), Auda“ (Šiauliai), kapela Dziga“  (Latvija), „Mėguva“ (Palanga), „TALS’TRIMIŠ“ (Latvija), „Domeikavos seklyčia“ (Kauno raj.), „Užuovėja“ (Šeduva, Radviliškio raj.), „Zylpių dvaro kapela“ (Šakių raj.).
20.55 val. Trečios dienos nominacijų įteikimas didžiojoje scenoje.
18.00 val. Kolektyvų, kurie jau sugrojo didžiojoje scenoje vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje.
21.00– 24.00 val. Šventės muzikantų, svečių ir rengėjų vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje. Groja kas kaip moka…

Penktadienį ir šeštadienį koncertų vedėja Magdelė su Untanioku renginio žiūrovus kvies paskanauti „Magdelės Rubežienės sriubos“  iš didelio katilo.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė