Mažoji kultūros sostinė Miežiškiai siekia įkvėpti pagarbą savo kraštui (nuotraukos) (0)

Miežiškiai | rengėjų nuotr.

Miežiškiai | rengėjų nuotr.

Mažosios Lietuvos kultūros sostinės siekia, kad kultūrinis gyvenimas klestėtų visoje Lietuvoje, kad žmonės atrastų tiek istorinį palikimą, tiek šiandien imtųsi kūrybos. Tuo labiau atkreiptų dėmesį, kad kultūriniai renginiai Naisių pavyzdžiu gali būti rengiami blaiviai.

2016 metų mažosios Lietuvos kultūros sostinės: Josvainiai (Kėdainių r.), Gelgaudiškis (Šakių r.), Miežiškiai (Panevėžio r.), Žemaičių Kalvarija (Plungės r.), Šeduva (Radviliškio r.),Pagramantis (Tauragės r.), Juknaičiai (Šilutės r.), Merkinė (Varėnos r.), Alanta (Molėtų r.), Vepriai (Ukmergės r.). 2015 metais pirmoji mažoji Lietuvos kultūros sostinė buvo Šiaulių rajone esantys Naisiai.  Šįkart pristatoma vieną iš mažųjų kultūros sostinių – Miežiškiai.

„Nėra čia piliakalnių, įspūdingų parkų, architektūros paminklų. Žemdirbių pilka žemė, ir tiek. Tačiau tai žemė su savo istorija ir dabartimi, su ne vienu spalvingu, nemažai nuveikusiu žmogumi ir – kas Miežiškius Panevėžio rajone ir net visoje Lietuvoje ypač išskiria – su savo gausiais ir stipriais mėgėjų meno kolektyvais“, – apie gimtuosius Miežiškius rašė garsus kalbininkas Jonas Šukys.

Išties – protėviai mums nepaliko kultūros paveldo lobių ar labai įdomios istorijos. Garsą apie Miežiškius kuria dabar juose gyvenančios kartos. Joms puikiai sekasi – apie aktyvią ir tvarią miežiškiečių kultūrinę veiklą, jų muzikantus, dainininkus Lietuvoje žino dažnas. Miežiškius garsina aukščiausių įvertinimų sulaukęs Kultūros centras, kuriame veikia vaikų muzikos studija ir dešimt mėgėjų meno kolektyvų. Net trys kolektyvai yra pelnę „Aukso paukštės“ apdovanojimus, daugelis nuolat skina laurus rajono ir šalies konkursuose. Miežiškiuose nuolat organizuojami originalūs renginiai, įgyvendinamos etnokultūros puoselėjimo iniciatyvos. Lankytojus čia kviečia vienintelis Baltijos šalyse Eglutės žaisliukų muziejus, šventės rengiamos jaukiame Angelų slėnyje, jauniausieji miestelio gyventojai šurmuliuoja vaikų žaidimų aikštelėje.

Miežiškių paskelbimas viena iš mažųjų kultūros sostinių ir artėjantis jubiliejus – puikios progos ir rimtas įpareigojimas vietos gyventojams aktyviau domėtis krašto istorija, tapti pilietiškesniems, stiprinti savo kultūrinę tapatybę, puoselėti ir skleisti tradicijas. Įgyvendindami Miežiškių – mažosios Lietuvos kultūros sostinės veiklos programą, siekti ugdyti patriotiškumą, įprasminti istoriją, todėl svarbiausiais programos uždaviniais įvardijami aktyvesnio kraštiečių dalyvavimo kultūrinėje veikloje siekį, istorijos ir kultūros vertybių pažinimo skatinimą.

Siekiama ir kuo geriau išnaudoti galimybes supažindinti Lietuvą su miesteliu, kultūrinėmis tradicijomis – kviesti į Miežiškiuose vyksiančius renginius, rengti  mėgėjų meno kolektyvų koncertus kitose mažosiose kultūros sostinėse.

Autorė yra Miežiškių – mažosios Lietuvos kultūros sostinės veiklos programos – globėja

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė