Atidaromi slėpiningi gamtos lobių takai (0)

Plokštinės gamtos lobiai | R. Norvaišaitės nuotr.

Plokštinės gamtos lobiai | R. Norvaišaitės nuotr.

Jau nuo šiandien, gegužės 23 d., lankytojai vėl gali leistis į slėpiningas gamtos lobių paieškas Vilniaus ir Žemaitijos apylinkėse. Praėjusiais metais NVO Baltijos aplinkos forumo įrengti unikalūs gamtos pažinimo takai Žemaitijos nacionaliniame ir Verkių regioniniame parkuose po šaltojo laikotarpio jau paruoštos lankymui.

„Pagrindiniai lobių ieškotojų pagalbininkai – medžių lapai – jau lengvai randami ir atpažįstami. Jie padės lankytojams nepasiklysti ir eiti pagal gamtos ženklus. Bundanti pavasario gamta savo ruožtu turi jums parengusi ir dar daugiau staigmenų. Nepraleiskite progos jos patyrinėti,“ – pasivaikščioti gamtos takais kviečia jų globėja Rita Norvaišaitė.

Du gamtos lobių takai, pristatyti praėjusios vasaros pabaigoje, susilaukė nemažo susidomėjimo. Per kelis mėnesius Plokštinės taku (esančiu Žemaitijos nacionaliniame parke) pražingsniavo daugiau nei 130 žmonių, o norintys išbandyti Verkių trasą laukdavo eilėse. Srautas nemažėjo iki pat vėlyvo rudens. Nukritus lapams, takai buvo uždaryti.

„Takai unikalūs tuo, kad jais keliaujama pasikliaujant vien gamtos ženklais, tyrinėjant augalų rūšis, gamtos formas. Lankytojus žavi interaktyvumas ir įsitraukimas. Čia su gamta susipažįstama žaidžiant. O žaisti patinka ne tik vaikams. Suaugusiems gal net labiau, – praėjusių metų patirtimi dalijasi Rita Norvaišaitė.

Kūrėjų teigimu, lobių takai skirtingi – Plokštinės gamtos lobiai skirti vyresnei auditorijai, norinčiai išbandyti savo orientavimosi gamtoje gebėjimus, tuo tarpu Verkių takas paprastesnis, juo drąsiai galės žingsniuoti ir šeimos su mažesniais vaikais. Reikmenis takams reikia pasiimti pradiniame punkte. Plokštinėje juos išduota Šaltojo karo muziejaus lankytojų centras, Verkiuose – restoranas „Verkių malūnas“.

„Lankytojai vis klausinėja, kada pasirodys nauji tokio tipo takai. Kad atsirastų nauji lobių takai, o ir jau esami nenustotų veikti, šiemet kviečiame trasos lankytojus prisidėti bent simboline parama,“ – sako Rita Norvaišaitė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė