„Pokalbiai su Audriu Antanaičiu“: Ar ateis kada nors taika į Užkaukazę? (audio, video) (0)

Audrys Antanaitis ir Nerijus Maliukevičius | alkas.lt nuotr.

Audrys Antanaitis ir Nerijus Maliukevičius | alkas.lt nuotr.

Kažkada lyg ir taikiai sugyvenusios Armėnija, Gruzija ir Azerbaidžanas šiandien yra pasukusios kiekviena savo keliais. Dar daugiau – tie keliai virsta atvira priešstata ar net karu. Jau ne pirmą dešimtmetį dėl kalnų Karabacho nesutaria Armėnija ir Azerbaidžanas, o Abchazijos ir Pietų Osetijos nesutarimus – skausmingai sprendžia Gruzija. Šiame problemų kamuolyje aktyviai dalyvauja Rusija, o situaciją stebi Vakarų valstybės, Iranas, Turkija.

Atrodo, kad šiuo metu situacija šiame regione tapo patinė. Armėnija, Azerbaidžanas ir Kalnų Karabachas nustatė savo teritorijas ir nenori jų užleisti. Balandžio pradžioje praūžęs keturių dienų karas sudaužė trapias ilgalaikės taikos viltis.

Gruzija šiuo metu nekontroliuoja Abchazijos ir Pietų Osetijos. Ir neatrodo, kad regimoje ateityje ateitų laikas, kad tą kontrolę ji atgaus. Dar daugiau – kartais susidaro įspūdis, kad viskas ir toliau grimzta į neišsprendžiamų prieštaravimų liūną.

Ar tai reiškia, kad šviesesnės ateities viltis regiono valstybės turi atidėti ateičiai. Audrys Antanaitis kalbina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoją Nerijų Maliukevičių.

Kategorijos: Alko radijas, Pokalbiai su Audriu Antanaičiu, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė