Romuvos delegacija lankosi Himalajuose (nuotraukos) (0)

Romuvos delegacija lankosi Himalajuose | Alkas.lt, R. Balkutės nuotr.

Romuvos delegacija lankosi Himalajuose | Alkas.lt, R. Balkutės nuotr.

Indijos Republikos Centrinės valstijos vyriausybės kvietimu į visos Indijos Kumbha-melos šventę Udžaine ir kitus renginius gegužės 11-20 dienomis buvo pakviesta trijų Lietuvos atstovų delegacija, vadovaujama Romuvos Krivės Inijos Trinkūnienės. Lietuvos delegaciją globojo didžiausia pasaulyje visuomeninė organizacija Indijoje – „Tautos savanorių sąjunga“ (RSS – Rashtrya Svayamsevaka Sangh), įsteigta 1925 m., t.y. dar britų okupacijos laikais. Ši organizacija turi apie 5-6 mln. narių ir daugiau kaip 50 000 skyrių. Pagrindinė jos misija – nacionalinės Indijos kultūros stiprinimas ir socialinė pagalba.

Po tarptautinės konferencijos „Vertybėmis grindžiamas gyvenimo būdas“ bei apsilankymų šventojo Indijos miesto šventyklose ir piligrimų stovyklose lietuvių delegacija buvo palydėta į Himalajus, kur nuo gegužės 15d. iki 20d. susitiko su daugeliu vietos bendruomenių bei vietinės valdžios atstovų, aplankė senovines Šivai ir Deivei Durgai skirtas šventyklas, garsius ašramus.

Delegaciją lydėjo ir globojo RSS padalinio „Visos Indijos genčių ašramas“ vienas iš vadovų Surendra Maturas (Surendra Mathur). Ši organizacija yra įsteigusi ir be vyriausybės pagalbos išlaiko virš 6000 Indijos tautinėms grupėms skirtų mokyklų, teikia šioms gentims socialinę ir medicinos pagalbą, padeda išsaugoti jų prigimtinę kultūrą.

Etnologei Ritai Balkutei ir kitiems delegacijos nariams buvo sudaryta galimybė susipažinti su Himalajų dvasine kultūra bei papročiais. Lietuviai gėrėjosi nuostabia Himalajų priekalnių gamtine aplinka, bendravo su kalnuose įkurto Almoros miesto bendruomenėmis, dvasininkais, municipalinės valdžios atstovais.

Visur indams didžiulį įspūdį darė indų vedinės kultūros ir senosios baltų kultūros panašumai, lietuvių ir sanskrito kalbų sąsajos, taip pat senoji ir naujausių laikų Lietuvos istorija. Jei apie lietuvių delegacijos apsilankymą Udžaine rašė Centrinės valstijos laikraščiai, tai Himalajuose ši žinia sparčiai paplito per vietos bendruomenių tinklą. Lietuviams buvo reiškiama didžiulė pagarba ir visapusiška pagalba viešnagės metu.

Gegužės 20 d., pakeliui į Delį Lietuvos romuviai lankėsi RSS globojamoje vaikų prieglaudoje, susitiko su Rudrapuro miesto municipalinės valdžios  bei vietos bendruomenių atstovais.

Gegužės 21 d. Romuvos delegacija grįžta į Lietuvą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Mes baltai, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė