Energiškai efektyvūs pastatai padeda kurti darnius miestus (0)

buildipedia.com nuotr.

buildipedia.com nuotr.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė kartu su ministerijos atstovais gegužės 18 d. – 19 d. dalyvavo Romoje (Italija) vykusiame Jungtinių Tautų Ekonominės Komisijos Europai ir Italijos ekonominio vystymo ministerijos ir Ekonomikos ir finansų ministerijos rengtame forume „Kuriame išmanesnius ir darnesnius miestus, siekdami darnaus vystymo tikslų“.

Forume buvo analizuojama darnaus miesto koncepcija. Darnus yra toks miestas, kuriame gera gyventi ekonominiu, aplinkosauginiu, socialiniu požiūriu.

Aplinkos ministerijos atstovai forume pristatė nacionalines iniciatyvas, siekiant darnaus miesto tikslų, vienas iš jų – pastatų energinis efektyvumas.

„Lietuvoje sėkmingai įgyvendiname pastatų energinio efektyvumo programas. Tokiu būdu mažėja anglies dvideginio išmetimai į aplinką, taupomi gamtos ištekliai, gerėja urbanistinė aplinka. Pastebimi teigiami pokyčiai valstybės ekonomikai: į renovaciją investuota daugiau kaip 600 mln. eurų, šiame procese dalyvauja apie 300 statybinių kompanijų, investicijos į daugiabučių renovaciją sudaro dešimtadalį visų šalies investicijų. Lietuvoje taikomi metodai, siekiant darnaus miesto rodiklių, ne tik didina šalies bendrąjį vidaus produktą, bet ir Nacionalinį laimės indeksą“ – teigė D. Matonienė.

Aplinkos ministerijos atstovai forume taip pat pristatė kvartalinės renovacijos koncepciją, kuri yra vienas iš žingsnių, siekiant Lietuvoje vystyti darnesnius miestus.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė