Pilietinės iniciatyvos „Už blaivią“ parengtas alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektas bus svarstomas Seime (0)

Uz blaivia_facebook.comVyriausioji rinkimų komisija (VRK) š.m. gegužės 18 d. posėdžio metu patvirtino išvadą Dėl 2016 m. kovo 8 d. įregistruotos iniciatyvinės grupės piliečių įstatymų leidybos iniciatyvai įgyvendinti „Dėl Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo Nr. I-857 2, 161, 17, 18, 22, 28, 29, 34 straipsnių pakeitimo ir papildymo 162 straipsniu“ surinktų parašų skaičiaus. Darbo grupė teigia, kad iniciatyvinė grupė VRK pateikė 2 171 parašų rinkimo lapus, kuriuose buvo 59 432 piliečių parašai ir 1 766 piliečių parašai, surinkti elektroniniu būdu. Iš viso iniciatyvinė grupė surinko 61 198 piliečių parašus.

 

Patikrinus visas 33 pateiktas bylas, nustatyta, kad 22 bylos pateiktos su pilnai ar iš dalies užpildytais parašų rinkimo lapais, 11 bylų su nepanaudotais parašų rinkimo lapais. Patikrinus 10 bylų, visus juose įrašytus piliečių duomenis su parašais, nustatyta, kad iš surinktų 23 967 piliečių parašų – 1 111 piliečių duomenų įrašai (4,64 procentai) neatitinka Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos įstatymo (Įstatymas) reikalavimų, t.y., pasirašė nepilnamečiai rinkėjai, neįrašyti visi Įstatymo reikalaujami duomenys, piliečių įrašai galimai padaryti viena ranka. Tikrinant visas kitas bylas su piliečių parašais, vizualiai, nustatyta, kad parašai, neatitinkantys Įstatymo reikalavimų, sudaro ne daugiau kaip 5 procentus visų surinktų parašų.

Anot darbo grupės narių, tikrinusių bylas su piliečių parašais, didesnė dalis palaikančių pilietinę iniciatyvą, siekiant sumažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą, buvo moterys. Tačiau VRK paskaičiavimais, pasisakiusiųjų už pilietinę iniciatyvą vyrų ir moterų santykis apylygis ir atitinka dabartinę demografinę padėtį Lietuvoje.

Iniciatyvinei grupei „Už blaivią” surinkus reikiamą remiančių piliečių parašų skaičių, Piliečių iniciatyvos projektą svarstys Seimas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė