Aplinkosaugininkai galės aršius pažeidėjus tramdyti elektros šoku (0)

Naujieji aplinkosaugininku ginklai_am.lt

Aplinkosaugininkų ginklai | am.lt nuotr.

Gegužės 19 d. vykusiame posėdyje Seimas pritarė Aplinkos ministerijos pateiktiems įstatymų projektams, pagal kuriuos aplinkosaugos inspektoriams suteikiama teisė naudoti elektros šoko prietaisus.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, ypač – dirbantys gyvosios gamtos apsaugos srityje, vykdydami savo pareigas sulaukia vis daugiau pasipriešinimo, kartais – net aktyvaus fizinio smurto. Priėmus Ginklų ir šaudmenų kontrolės, Aplinkos apsaugos bei Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas aplinkosaugininkai galės naudoti elektros šoko įtaisus, kovodami su aršiais, apsvaigusiais, pavojų sau ar kitiems keliančiais pažeidėjais.

Iki šiol aplinkosaugininkai jau turėjo teisę naudoti šaunamąjį ginklą, tačiau tai – išskirtinė priemonė. Daugeliu atvejų šaunamojo ginklo panaudojimas sukelia ypatingai sunkias pasekmes, tiek fizines, tiek ir psichologines. Policijos praktika patvirtina, kad elektros šoko įtaisai – viena efektyviausių priemonių tramdant agresyvius, besipriešinančius asmenis. Šiuo įtaisu galima tiesiogiai prisilietus ar per atstumą paveikti taikinį elektros srove. Tai nėra šaunamojo ginklo pakaitalas, tačiau ypatingais atvejais pareigūnas, įvertinęs galimą riziką ir pasekmes, galėtų naudoti elektros šoko įtaisą, kad būtų išvengta šaunamojo ginklo naudojimo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė