Lietuva ir Kinija stiprina kultūrinį bendradarbiavimą (0)

kulturinis bendradarbiavimas. Lietuva ir Kinija_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Gegužės 18 d. kultūros viceministras Arnas Neverauskas susitiko su kinų dailininkų ir kultūrologų delegacija, vadovaujama Pekino draugystės su užsienio šalimis asociacijos viceprezidentės Tian Yan. Susitikimo metu pristatyti bendri Lietuvos ir Kinijos kultūriniai projektai, aptartos dvišalio bendradarbiavimo kultūros srityje galimybės.

Viceministras A. Neverauskas pabrėžė, jog Lietuva su Kinija siekia glaudesnio bendradarbiavimo kultūros srityje, organizuojant ir įgyvendinant dvišalius menininkų projektus, pristatant Lietuvos kultūrą Kinijoje ir Kinijos kultūrą Lietuvoje. A. Neverauskas pasidžiaugė, jog gegužės 18–19d. Vilniuje organizuojama bendra Kinijos ir Lietuvos menininkų paroda „Tiltai“ yra puikus kultūrinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Kinų tradicinės tapybos paroda „Tiltai“ organizuojama pagal bendrą Pekino su užsienio šalimis draugystės asociacijos ir Lietuvos dailininkų sąjungos projektą. Parodoje bus eksponuojami rinktiniai kinų dailininkų ir kinų tapybos studijos „Bambuko sodai“ mokinių tapybos darbai.

Kinų tradicinė tapyba glaustu stiliumi atspindi laiko išbandytą išmintį, palikdama neišdildomą įspūdį ir žavesį. Tapybos darbai atspindi gamtą, Kinijos žmonių gyvenimą, mintis. Darbus kaip visumą papildo poezijos tekstai, kaligrafija ir antspaudai. Darbai išreiškia kinų intelektualų ir išminčių pasaulio supratimą. Šia paroda siekiama užmegzti glaudžius meno ryšius tarp Kinijos ir Lietuvos, suteikti galimybę susipažinti su tradicine kinų kultūra, nutiesti kultūrinį tiltą tarp šių šalių.

Parodoje dalyvauja kinų dailininkai Yu Yong Mao, Li De Fu, Zhan Guang Zhi ir Elenos Voverienės tapybos studijos  „Bambuko sodai“  mokiniai.

Paroda vyksta gegužės 18 -19 dienomis Lietuvos dailininkų parodų salėje Vokiečių g. 4/2, Vilnius.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė