„Kelionių kompasas“: Kodėl smagu keliauti su kemperiu? (audio, video) (0)

Justinas  Lingys, Gerimantas Statinis, Kęstutis  Dapkevičius ir Marius Balandis | alkas.lt nuotr.

Justinas Lingys, Gerimantas Statinis, Kęstutis Dapkevičius ir Marius Balandis | alkas.lt nuotr.

Keturioliktosios „Kelionių kompasas“ laidos svečiai: keliautojas, režisierius – Justinas Lingys, kemperių nuomos bendrovės „Kertušas“ savininkas  – Kęstutis Dapkevičius ir vadovas Marius Balandis.

Bene patogiausia po Europą keliauti kemperiu – specialiu automobiliu, kuriame yra miegamosios vietos, virtuvė ir sanitarinis mazgas. Tačiau šiai transporto priemonei būdinga savita specifika. Pagrindinis dalykas – automobilinis namelis yra patogus, kai keliauji su didele kompanija. 4–6 miegamos vietos jame – įprastas dalykas.

Justinas Lingys pasakojo, kad  Lietuvos žurnalistų sąjungos  „Kelionių ir pramogų“ klubas turi gražią tradiciją – pavasarį keliauti su nameliais ant ratų. Yra susibūrusi pastovi komanda, kurie jau žino savo pareigas: vieni tampa virėjais, antri šturmanais, treti rengia maršrutą, tačiau didžiausia atsakomybė tenka vairuojantiems. Kelyje sutikti kiti keliautojai su kemperiais, visuomet sveikinasi pakeldami ranką, tarsi taip primindami, jog priklausote vienam „kemperistų“ klanui.

Kemperių nuomos bendrovės „Kertušas“ savininkas Kęstutis Dapkevičius sakė pastebėjęs, kad jau penketą metų lietuvių susidomėjimas kemperiais didėja. Jis prognozavo, kad tokia tendencija ir ateityje neturėtų nuslūgti: „Nemanau, kad turėtų nustoti populiarėti. Keliauti su kemperiu vis tiek yra pigiau, nei renkantis kitą alternatyvą“, – sakė K. Dapkevičius. Jis sako, kad procentaliai suskaičiuoti, kiek susitaupo išlaidų renkantis per atostogas keliauti kemperiu, sudėtinga, nes viskas priklauso nuo žmogaus poreikių.

„Keliauti su kemperiu ir gera kompanija gana romantiška, jo neatstos nei geriausi viešbučiai – pasigrožėjai vienoje vietoje kraštovaizdžiu, o saulėlydį gali sutikti jau kitoje gražioje vietoje. Šiemet žurnalistai keliavo į Estijai priklausantį Monzundo salyną, mums geriau žinomą kaip Saremos salas, kur nakvojo tiesiog ant jūros skardžių. Kemperis puiki priemonė iškylauti gamtoje: vykti į žvejybą ar stebėti paukščius“ – pasakojo Justinas.

Mariaus Balandžio nuomone, vieną kartą su kemperiu išvažiavęs jau gali pasakyti, ar tau labai patiko, ar tai tau nepriimtina. Kartais tai tampa gyvenimo būdu, o Vakarų Europoje „kemperiavimas“  yra labai populiarus atostogų praleidimo būdas, tai vis dažniau pasirenka ir lietuviai.

Laida veda žurnalistas ir keliautojas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė