Prezidentė iškėlė diplomatams uždavinius (0)

crop_510x410_d1_dsc_8566

R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su ekonomikos srityje dirbančiais Lietuvos diplomatais ir su jais aptarė valstybės ekonominės diplomatijos prioritetus.

„Lietuva – globalios rinkos dalyvė. Lėtėjantis besivystančių ekonomikų augimas, tarptautinio saugumo iššūkiai, svyruojančios naftos kainos daro įtaką viso pasaulio ir Lietuvos ekonomikai. Ekonominė diplomatija turi ne tik padėti atremti globalius iššūkius, bet ir prisidėti kuriant Lietuvos ateitį. Užsienio investicijų pritraukimas, Lietuvos žmonių ir mokslo pasiekimų garsinimas, naujų rinkų atvėrimas šalies verslui yra svarbiausi diplomatų uždaviniai kuriant sėkmingą, pažangią ir augančią Lietuvą“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuvos verslininkai įrodė savo gebėjimus būti lankstiems ir, užsiveriant tradicinėms, rasti naujas rinkas. Diplomatija turi padėti Lietuvos verslui ir toliau skatinti efektyvią eksporto plėtrą prioritetinėse Šiaurės šalių, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, JAV, Kinijos, Izraelio, Japonijos, Ukrainos rinkose. Eksportas yra vienas svarbiausių Lietuvos ekonomikos variklių, sukuriantis trečdalį darbo vietų šalyje ir sudarantis beveik 80 proc. BVP.

Prezidentė pabrėžė užsienio investicijų svarbą Lietuvos ekonominei raidai. Skaidrios užsienio investicijos skatina šalies pažangą ir prisideda prie Lietuvos žmonių gerovės. Todėl reikalingas dar aktyvesnis diplomatų vaidmuo, pristatant Lietuvą ir jos pasiekimus gyvybės mokslų, lazerių, nanotechnologijų ir kitose srityse. Lietuvos diplomatinės atstovybės sugeneruoja apie 10 proc. potencialių investicinių projektų.

Šalies vadovė su ekonomikos srityje dirbančiais diplomatais taip pat aptarė darbą su lietuvių bendruomenėmis užsienyje, siekiant įveikti emigracijos iššūkius, skatinti turizmo, mokslo ryšius su užsienio valstybėmis.

Susitikime su šalies vadove dalyvavo 70 užsienyje dirbančių diplomatų, kurie atstovauja Lietuvos interesams 41 užsienio valstybėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė