Seime posėdžiaus Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija (tiesioginė transliacija) (1)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Šių metų gegužės 17–20 d. į posėdžius Seime (Konstitucijos salė, Seimo I rūmai) rinksis Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisija, kuri paprastai posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje bei užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpinasi abipuse pagalba ir parama, keičiasi mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Komisijos posėdžiuose bus nagrinėjami klausimai dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų socialinio modelio įstatymų projektų priėmimo Seimo pavasario sesijoje, dėl galimybės sumažinti pridėtinės vertės mokesčius, dėl statomos Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje grėsmės ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos saugumui, žmonių sveikatai ir gamtai, dėl Lietuvos veiksmų, siekiant stabdyti šios elektrinės statybą. Taip pat bus svarstomi klausimai dėl patriotinio ugdymo Lietuvos mokyklose, dėl pasirengimo 2018 m. Dainų šventei, dėl siūlymų kartu su Seimo rinkimais 2016 m. spalio 9 d. surengti privalomą referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, pakeičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnį. Posėdžiuose taip pat bus diskutuojama dėl politinių partijų ir kampanijų finansavimo, dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimų ir kt.

Komisijos posėdžių tiesioginę transliaciją galima bus žiūrėti ČIA.

Gegužės 17 d. 9.10 val.Komisijos narius ir posėdžių dalyvius  sveikins Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Gegužės 17 d. 13 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta paroda „Svarbiausia neužmiršti“, skirta prisiminti ir pagerbti mūsų tėvynainių, karo ir pokario metais iš Lietuvos ištremtų į Sibiro platybes ir čia mirusių bei palaidotų, atminimą. Parodoje eksponuojamos lietuviškų kapaviečių Krasnojarsko krašte fotografijos.

Gegužės 20 d. 12 val. numatyta spaudos konferencija, kurioje Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija pristatys posėdžiuose priimtus sprendimus.

Posėdžių darbotvarkę galima rasti čia. 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė