P. Gylys. Ar Liberalų sąjūdžiui bus pareikšti įtarimai? (18)

Liberalų soc. tinklapio nuotr.

Liberalų soc. tinklapio nuotr.

Ne taip dažnai tenka sutikti su Rimvydu Valatka. Jo viešumoje išsakomi argumentai ir sakymo stilius – ne tik man – dažnai nepriimtini. Tačiau, perskaitęs jo tekstą „Mirties nuosprendis sveikam protui“, turiu pripažinti – daugelis, tiesa, ne visos, žinomo žurnalisto minčių yra pagrįstos. Nes logiškos. Turiu galvoje jo reakciją į Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio kyšio skandalą.

Gerbiamas R. Valatka, skirtingai nei dauguma jo kolegų žurnalistų, taip pat krūva politologų, neaikčioja iš susižavėjimo: „Kaip gražiai liberalų lyderis Eligijus Masiulis atsistatydino iš partijos pirmininko pareigų, kaip jis šauniai palieka Seimą“. Jis tiesiai šviesiai šauna: dešimt Liberalų sąjūdžio (LS) auginimo metų – kaip katei po uodega. Be to, jis atvirai rėžia: tai, ko gero, nebuvo banalus kyšis, o veiksmas, susijęs su partijos juodąja buhalterija. Kitaip sakant, šioje istorijoje reiktų kalbėti ne tik apie asmeninę E.Masiulio, bet ir visos partijos, kaip juridinio asmens, atsakomybę. Kaip sako R.Valatka, jei E.Masiulis pinigus iš „MG Baltic“ ėmė ne sau, o partijai, kaip atrodo ir yra, tai pastaroji čia net svarbesnis dėmuo.

Iš to plaukia, kad apie tokio pobūdžio pinigus turėjo žinoti ir gal net jų paskirstyme dalyvauti ir kiti LS vadovai… Vadinasi, galima laukti, jog įtarimai bus pareikšti ir E. Masiulio partijai kaip juridiniam asmeniui. Šiandien ši mintis viešojoje erdvėje yra blokuojama. Niekas iš elitinių žurnalistų ir politologų šios minties neplėtoja. Nors teisėsauga praneša apie įtarimus, kad itin stambaus masto kyšį verslo koncerno atstovai perdavė už, pabrėžiu, politinės partijos veikimą jų naudai.

Pakartosiu: buvo prekiaujama poveikiu, o tą poveikį viešiesiems sprendimams, pavyzdžiui, palankiems įstatymams, galėjo daryti parlamentinė Liberalų sąjūdžio frakcija.

Panašu, kad ne tik dalis elitinės žiniasklaidos, bet ir kai kurios politinės jėgos darys viską, kad šis – partinės atsakomybės – aspektas būtų nutylimas, kad byla įgytų grynai privataus Eligijaus Masiulio atvejo pobūdį. Ar ši prognozė pasitvirtins, parodys laikas ir pagrindinių šalies galios centrų elgsena.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė