Ukraina Eurovizijoje įveikė Rusiją (video) (3)

Jamala-eurovizijos-2016-nugaletoja-eurovision-tv-nuotr

Jamala džiaugiasi pergale | eurovision.tv nuotr.

Gegužės 14 d. „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Ukraina. Ukrainą šiemet atstovavo dainininkė, dainų kūrėja ir aktorė Džamala (Jamala) su širdį veriančia daina „1944“. Džamala yra Krymo totorė. Jos tikroji pavardė Susana Džamaladinova.

Antrą vietą pelnė Australijos atstovė Zoy Štraub (Zoë Straub) su daina „Tylos skambesys“ („Sound of Silence“).

Rusija liko trečia. Rusiją atstovavo dainininkas Sergejus Lazarevas (Сергей Лазарев) atlikęs dainą „Tu esi vienintelis“ („You are the only one“).

Lietuvos dainininkas Donatas Montvydas atstovavęs Lietuvą nelietuvišku vardu ir pavarde Donny Montell su daina „Aš laukiau šios nakties“ („I‘ve Been Waiting For This Night“) užėmė devintą vietą.

Šių metų Eurovizijos nugalėtojos Džamalos daina „Šypsena“ sujaudino europiečių širdis. Šią dainą pasakoja apie totorių tautos ištrėmimą iš savo Tėvynės. Dainininkė ją skyrė savo prosenelei Nazalkhan (Nazalchan) ir tūkstančiams Krymo totorių, kurie niekada daugiau nesugrįžo į Krymą. Dainininkės prosenelė buvo ištremta drauge su keturiais sūnumis ir dukterimi. Nazalkhan duktė tos kelionės į tremtį neištvėrė ir jos „kūnelis buvo išmestas iš vagono kaip šiukšlė“ – Eurovizijoje pasakojo Džamala.

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje sovietų budelis Josifas Stalinas ištrėmė beveik visą totorių bendruomenę – 240 000 žmonių.

Šiandien šios dainos žodžiai susišaukia su šių dienų Rusijos agresija prieš Ukraina, su klastingu bei žiauriu Krymo pusiasalio atplėšimu ir pasisavinimu.

eurovizijos-2016-rezultatai-alkas-lt-nuotr

2016-ųjų „Eurovizijos“ rezultatai | Alkas.lt nuotr.

1 vieta – Džamala (Ukraina) „1944“:

 2 vieta – Zoy Štraub (Zoë Straub) „Tylos skambesys“, „Sound of Silence“

3 vieta – Sergejus Lazarevas „Tu esi vienintelis“ („You are the only one“):

9 vieta – Donatas Montvydas (Donny Montell)  „Aš laukiau šios nakties“ („I‘ve Been Waiting For This Night“):

 Viso 2016-ųjų Eurovizijos finalo vaizdo įrašas:

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė