Palangoje šeštadienį pažirs gintaro lietus (dienotvarkė) (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Šį savaitgalį Palanga kviečia į praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.

Išskirtinai šventinė nuotaika vidurdienį pirmiausia pasklis populiariojoje J. Basanavičiaus gatvėje – vidurdienį žirgu kinkyta karieta čia atvyks pats jūrų dievas Bangpatys bei atsiveš maždaug penkiasdešimt kilogramų vadinamojo Lietuvos aukso – gintaro.

Pajudėjęs nuo Vytauto g. ir J. Basanavičiaus g. sankirtos bei tęsdamas savo kelionę link jūros, Bangpatys gintaro lietumi džiugins pakeliui sutiktus pramogautojus, tad vaikštantieji pėsčiųjų labiausia pamėgta Palangos alėja pirmieji galės pasimėgauti netradicine atrakcija.

Gintaro rinkimo čempionatas

Po vidurdienio, 13.30 val., atrakcijos persikels prie jūros tilto, kur Bangpatys pasveikins Baltijos jūrą bei paskelbs  Lietuvos gintaro rinkimo čempionato pradžią. Dalyvauti jame galės dešimt norinčiųjų, tad pirmenybė bus teikiama ankstesnių Gintarinių savaitgalių gintaro rinkimo varžybų nugalėtojams (čempionai galės dalyvauti be atrankos) bei prizininkams, taip pat, jei savanorių dalyvauti, bus labai daug, pirmiausia kviečiami bus originaliai vadinamuoju Lietuvos auksu pasidabinusieji šventės svečiai. Taip pat bus skatinami čempionate dalyvauti kuo įvairesnių Lietuvos miestų atstovai bei užsieniečiai.
Čempionato dalyviams bus įrengta dešimt specialių zonų, iš kurių kiekvienoje bus išbarstyta po 100 gramų gintaro, sumaišyto su jūros bangų į krantą išplautais dumbliais, pagaliukais bei šapeliais – bus sudaryta tikro kranto imitacija. Dalyviai bus vertinami pagal tai, kas švariau, greičiau ir daugiau jo surinks. Apdovanojami bus trys geriausiai pasirodę rinkėjai. Per penkias minutes čempionato dalyviai turės surinkti kuo daugiau gintaro.

Pažers paplūdimyje

Paaiškėjus šalies gintaro rinkimo čempionui, savo sugebėjimus rinkti vadinamąjį Lietuvos auksą galės pademonstruoti vis norintieji – Bangpatys surengs tikrą gintaro lietų paplūdimyje.  Pajūryje susirinkę šventės dalyviai galės ne tik džiaugtis dosniomis Bangpačio dovanomis, bet, kaip ir kasmet, varžytis tarpusavyje dėl daugiausia bei švariausiai vadinamojo Lietuvos aukso surinkusiojo titulo. Šių žaismingų varžybų nugalėtojų lauks prizai, kuriuos įsteigė Palangos gintaro gildija, tautodailininkas Albertas Bukauskas ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Palangos sekcija. Specialūs apdovanojimai laukia ir jauniausio, vyriausio rinkėjų.

Kad Gintarinis savaitgalis kuo labiau pateisintų savo vardą, visi šios šventės dalyviai kviečiami pasidabinti gintaro papuošalais bei dalyvauti gražiausio papuošalo rinkimo konkurse. Trims nugalėtojams – gražiausiai pasipuošusiai moteriai, vyrui bei vaikui taip pat bus įsteigti prizai. Ši atrakcija ant jūros tilto vyks 15 val.

Džiugins kelias savaites

Kadangi dalį smulkaus gintaro Bangpatys subers ir į jūrą, ši dar kurį laiką netikėtai džiugins paplūdimiu bevaikštančius palangiškius ir kurorto svečius.

„Ne vienerių metų patirtis rodo, jog, net ir pasibaigus Gintariniam savaitgaliui, smulkių gintarų jūra į krantą ties tiltu išmeta dar keletą savaičių. Tai tampa malonus siurprizas į paplūdimį atėjusiems palangiškiams ir kurorto svečiams“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro vadybininkas Nerijus Stasiulis.

Malonios staigmenos

Jau tapo tradicija, kad gintarų šią dieną apsilankiusieji Palangoje gali rasti pačiose netikėčiausiose vietose – ne tik paplūdimyje, bet ir J. Basanavičiaus gatvėje, taip pat – viešojo maitinimo įstaigose ar viešbučiuose, kadangi šventinę nuotaiką šią dieną kurs ir kurorto verslininkai. „Gintarinis savaitgalis – smagi atrakcija kurorto svečiams, tad norime, kad jis paliktų kuo ryškesnius prisiminimus. Todėl tiek kavinių, tiek ir viešbučių klientus šią dieną džiuginsime mielomis smulkmenomis – pačiose netikėčiausiose vietose svečiams paliktais smulkiais gintaro gabaliukais. Jų pažertų bus galima rasti viešbutyje ant lovos, gintarais gali būti padabinta ir kavos puodelio lėkštelė, pagražinta sąskaita ir pan.“, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas.

Įžanga į Kurorto šventę

Gintarinis savaitgalis – ne tik kurorto gyventojų, bet ir Palangos  ir svečių pamėgta atrakcija, kasmet į pajūrį priviliojanti šimtus pramogautojų, yra smagi įžanga į gegužės 20 – 22 dienomis Palangoje vyksiančią Kurorto šventę.

Gintarinio savaitgalio (gegužės 14 d., šeštadienis) dienotvarkė:

12 val. – Bangpatys barsto gintarą J. Basanavičiaus gatvėje
13.30 val. – Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas prie Jūros tilto
14.30 val. – Bangpatys barsto gintarą prie Jūros tilto
15 val. – gražiausio gintarinio papuošalo rinkimai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė