E.Masiulis traukiasi iš Seimo ir Liberalų sąjūdžio (7)

Eligijus Masiulis | liberalai.lt nuotr.

Eligijus Masiulis | liberalai.lt nuotr.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis traukiasi iš partijos vadovo pareigų, iš partijos ir atsisako Seimo nario mandato. Tokį sprendimą politikas priėmė viešai paskelbus, kad  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu stambiu mastu.

Vakar buvo pranešta, kad ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad vieno verslo koncerno atstovai už politinės partijos veikimą jų naudai perdavė apie 100 000 eurų kyšį Seimo nariui E. Masiuliui.

Gegužės 12 d. STT atliko kratas E. Masiulio namuose, automobilyje, darbo vietoje ir Liberalų sąjūdžio būstinėje bei D. Mockaus, R. Kurlianskio darbo vietose. Tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų grupė.

Byloje dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu minimi trys asmenys: Seimo narys E. Masiulis, „MG Baltic“ koncerno prezidentas Darius Mockus bei šio koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, kuris ir įtariamas kyšio davimu.

„Ši diena yra pati juodžiausia mano gyvenime. Puikiai suprantu, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių negaliu toliau vadovauti Liberalų sąjūdžiui. Nenoriu mesti šešėlio kolegoms, su kuriais daugybę metų dirbome kartu. Taip pat atsisakysiu Seimo nario mandato, nes nesiruošiu dangstytis parlamentaro imunitetu. Manau, kad taip turėtų elgtis bet kuris šiuolaikinis politikas. Bendradarbiausiu su teisėsauga – esu suinteresuotas, kad pradėtas tyrimas baigtųsi kaip galima greičiau. Aš pasirengęs įrodyti, kad nesu kaltas“, – sakė E.Masiulis.

Šiandien ryte aptarti padėtį partijoje renkasi Liberalų sąjūdžio valdyba.

Socialiniame tinkle E. Masiulis išdėstė savo pasitraukimą iš Seimo:

„Šiandien Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikiau prašymą nutraukti mano kaip Seimo nario įgaliojimus. Kaip jau žadėjau, nesiruošiu dangstytis parlamentaro imunitetu, todėl išeinu iš Seimo. Būsiu laisvas žmogus, bendradarbiausiu su teisėsauga ir įrodysiu, kad nesu kaltas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė