„Kelionių kompasas“: Vroclavas – Europos kultūros sostinė (audio, video) (0)

Gerimantas Statinis Justina Seferovič ir Marcin Lapczynski | alkas.lt nuotr.

Gerimantas Statinis, Justina Seferovič ir Marcin Lapczynski | alkas.lt nuotr.

Laidos svečiai: Lenkijos respublikos ambasadoriaus Lietuvoje patarėjas, Lenkijos instituto Vilniuje direktorius – Marcinas Lapčynskis (Marcin Lapczynski) ir instituto projektų koordinatorė – Justina Seferovič (Justyna Seferowicz).

Ponas Marcinas jau pusmetį vadovauja Lenkijos institutui Vilniuje, kurio paskirtis plėtoti bei gerinti lietuvių ir lenkų santykius: „Aš esu atviras dirbti su visais, kurie yra pasirengę ir nori. Esu įsitikinęs, kad kultūra yra tokia sritis, kurioje galima apsieiti be konfliktų. Reikia siekti bendrumo, pozityvo, kuris jungia, o ne skiria. Manau , kad tokiu būdu mes galėsime surasti bendrą kalbą, įveikti prietarus, stereotipus, mokytis kalbėti ir dirbti kartu.“

M. Lapčynskis yra mokęsis Vilniaus universitete ir nors puikiai kaba lietuviškai, į pagalbą vertėjauti pasikvietė ponią Justiną.

Laidoje ponas Marcinas pristato Vroclavą, kuris 2016 metais tapo Europos kultūros sostine. Atstumas nuo Vilniaus iki Vroclavo 795 km, tačiau skrendant lėktuvu kelionė neprailgsta, su persėdimu Varšuvoje, ji užima apie tris valandas. Išskridus anksti ryte, jau 10 val. galite pradėti pažintį su šių metų Europos kultūros sostine. Vroclavo senamiestis – neatrastas turistų brangakmenis ir nors per Antrąjį pasaulinį karą jis buvo suniokotas, tačiau miesto aura nepažeista. Kiekviename jos žingsnyje, akmenų grindinyje, tarsi skaitome miesto istoriją. Tumo Sala (Ostrow Tumski) šiandien labiausiai turistų lankoma vieta, tai Vroclavo Mažasis Vatikanas, nes čia įsikūrusi Žemutinės Silezijos arkivyskupija.

Kelionių patarimų portalas „Trip Advisor“ rekomenduoja aplankyti Raclavicko panoramą (Panorama Raclawicka). Tai 1894 m. dailininkų J.Stykos ir V.Kossako nutapytas vienas iš didžiausių pasaulyje batalinių paveikslų, kurio apimtys 15×114 m. Šis šedevras skirtas pažymėti T.Kosciuškos sukilėlių pergalę prieš rusų armiją ties Raclavickais.

Tai tik keli iš daugelio, istorinių ir kultūros objektų, kuriuos jūs galėsite pamatyti aplankę Vroclavą.

M. Lapčynskis: „ Noriu, kad lietuviai vyktų į Lenkiją ne tik apsipirkti ir apie ją negalvotų, kaip apie tranzito šalį“.

Laida veda žurnalistas ir keliautojas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė