Rumšiškėse atgims senieji lietuvių amatai ir darbai (0)

Rumšiškėse atgims senieji lietuvių amatai ir darbai | LLBM, L. Žaltausko nuotr.

Rumšiškėse atgims senieji lietuvių amatai ir darbai | LLBM, L. Žaltausko nuotr.

Gegužės 20 d., penktadienį, nuo 10 iki 16 val. Lietuvos liaudies buities muziejus visus kviečia į Amatų, darbų ir pramogų dieną ir Medinio paveldo šventę! Etnografinių regionų sodybose ir miestelyje dirbs muziejininkai ir amatininkai, kurie susipažindins su senaisiais lietuvių amatais ir senoviniais kaimo darbais. Amatų, darbų ir pramogų diena įdomi vaikams ir jaunimui, nors kviečiami visi.

Renginio organizatoriai kviečia susipažinti ir išbandyti senuosius lietuvių amatus ir senovinius kaimo darbus!

Dzūkijos sodyboje svečiai iš Dzūkijos nacionalinio parko pins pintines iš balanų. Čia lankytojai bus kviečiami susipažinti su senaisiais vaikų žaislais, išbandyti savo jėgas lietuvių liaudies žaidime – ripkoje.

Aukštaitijos kaime bus malami grūdai, kūrenama dūminė krosnis, kepama gardi kiaušinienė, verpiama, audžiamos juostos, verdama muziejuje rinktų žolelių arbata. Visų laukia smagi pramoga – pasivažinėjimas su muziejaus arkliais – žemaitukais.

Rumšiškėse atgims senieji lietuvių amatai ir darbai | LLBM, L. Žaltausko nuotr.

Rumšiškėse atgims senieji lietuvių amatai ir darbai | LLBM, L. Žaltausko nuotr.

Suvalkijoje, Paluobių sodyboje, lankytojus pakviesime dalyvauti viktorinoje „Pažink medžius“, kurioje reiks parodyti savo išmanymą apie muziejuje augančių medžių lapus. Obelinės sodyboje muziejininkės gamins šarmą, kuriuo skalbs, rodys, kaip buvo lyginama žarijomis kaitinamu lygintuvu, kaip buvo augalais dažomi vilnoniai siūlai, sužinosite apie senovinės žemės ūkio technikos veikimo principus. Netoli Obelinės sodybos su plūgu bus ariama žemė, galėsite apžiūrėti technikos įmonės „Konekesko“ modernų ir galingą traktorių – pamatysite, kaip keitėsi technika nuo arklio traukiamo plūgo iki šių dienų!

Žemaitijoje bitininkas pasakos apie pavasarinius darbus, o tautodailininkas Saulius Tamulis Pakelės karčiamoje rodys savo amatą – Užgavėnių kaukių drožybą. Pamatysite, kaip meistrai senoviniu būdu tvers tvoras iš karčių ir žiogrių, riš šluotas. Darbėnų sodyboje pramogausime – žaisime liaudiškus kaimo žaidimus, o 14 val. stebėsim Kauno Kazio Binkio teatro vaikų grupės spektakliuką „Kaip voras musėms batus siuvo”. Dirgalio sodyboje bus kerpamos avys, čia pat galėsite ne tik pasigrožėti muziejaus gyvūnais, bet ir pajodinėti žemaitukais.

Rumšiškėse atgims senieji lietuvių amatai ir darbai | LLBM, L. Žaltausko nuotr.

Rumšiškėse atgims senieji lietuvių amatai ir darbai | LLBM, L. Žaltausko nuotr.

Netoliese, prie kepurinio malūno, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė ir kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Generolo Romualdo Giedraičio  Artilerijos batalionų pakvies lankytojus dalyvauti kariniame žaidime „Tapk kariu vienai valandai!“.

Užsukę į muziejaus miestelį išvysite, kaip verdami natūralūs dažai, kaip apdirbamas gintaras, pamatysite šiuolaikinio ir senojo obliaus „lenktynes“, medžio tekinimą, skiedrų drožimą. Dirbs puodžiai, pynėja ir audėja, o amatininkė iš Vilniaus gamins odinius batus. Apsilankę geležies krautuvėje, sužinosite, kokie anksčiau buvo naudojami geležiniai įrankiai ir ūkyje naudojami daiktai. Konstruosime rąstų namelį, o su mažaisiais lankytojais statysime sodybą, o gal net ir visą kaimą!

Miestelyje vyks viktorina, skirta muziejaus įkūrimo 50-mečiui paminėti, o 13 val. Ugniagesių stoginėje bus pristatoma Kauno apskrities viešosios bibliotekos paroda „Įsikūrę prie Nemuno“.

Microsoft Word - PROGRAMA

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė