Plungės kultūros centre nuvilnijo teatro kūrybos šaltinis (nuotraukos) (0)

„Mažoji Melpomenė" | Plungės kultūro centro nuotr.

„Mažoji Melpomenė” | Plungės kultūro centro nuotr.

Daugybė jaunų, entuziastingų ir teatru gyvenančių žmonių vienoje salėje, nuoširdžios šypsenos visų renginio dalyvių veiduose, įkvepiantys jaunųjų aktorių ir jų vadovų atsiliepimai apie „Mažąją Melpomenę“, emocionaliai visiems kartu atliekama, renginio himnu tapusi daina „Mes pasaulio vaikai“ – tai tik keletas akcentų iš tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų renginio – kūrybinės laboratorijos „Mažoji Melpomenė“ uždarymo ceremonijos…

„Teatras kūrybos šaltinis“ – sveikindamas renginio dalyvius kalbėjo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, o kaip šaltinis, be šio renginio simbolio – vandens, kuris viso renginio metu simbolizavo gyvybę, energiją, tikrumą bei neišsenkančią kūrybos galią šventės dalyviams ir lankytojams.

Gegužės 5–8 dienomis Plungės kultūros centre įvyko X-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų renginys – kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“. Tai vienas didžiausių teatrinių projektų ne tik Plungėje, bet ir visoje Lietuvoje, šis festivalis Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu nuo 2014-ųjų metų yra paskelbtas šalies prioritetiniu renginiu. Kas antri metai vykstanti teatro šventė sukviečia geriausius Lietuvos ir užsienio teatrinius kolektyvus bendrai kūrybai, bendravimui, mokymuisi ir savo naujausių darbų pristatymams. Šiais metais festivalyje – kūrybinėje laboratorijoje dalyvavo jaunimo teatrai iš Alytaus, Latvijos, Molėtų, Šiaulių, Estijos, Zarasų, Italijos, Rusijos, Ignalinos bei festivalio – laboratorijos šeimininkai ir organizatoriai Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovai Sigita ir Romas Matuliai. Šio teatrinio renginio metu buvo parodyta net vienuolika spektaklių, kuriuose lankėsi vaikai, jaunimas ir suaugusieji žiūrovai.

Tai daugiau nei 300 dalyvių, skirtingų asmenybių, kurie per renginio dienas, dalyvaujant įvairiuose klubuose, užsiėmimuose, kūrybinėse laboratorijose, tradicinėje šventėje dalyvių „Žvaigždžių alėjoje“, masinėse šokių pamokoje Senamiesčio aikštėje, mokantis scenos kalbos, ritmo, aktorinio meistriškumo, „Suzuki“ teatrinės technikos, sceninio šokio „Zumbos“ bei stebint vieni kitų spektaklius, surado naujų draugų, išmoko naujų dalykų, pasisėmė neįkainojamos patirties ir dar labiau pamilo teatrą.

Tradiciškai šventė baigėsi iškilmingu nominacijų „Mažoji Melpomenė“ įteikimu renginyje dalyvavusiems kolektyvams. Šventės rengėjai nuoširdžiai dėkojo dalyviams, žiūrovams, rėmėjams, partneriams ir teatro „Saula“ vaikų tėveliams už visokeriopą pagalbą ir didelį indėlį į tai, kad renginys ne tik pateisino, bet ir pranoko rengėjų, žiūrovų ir visų dalyvių lūkesčius. „Labai ačiū, mylimiems vadovams ir visiems už šitokią patirtį! Tai įsimintiniausios akimirkos, kurios išlieka visam gyvenimui mūsų širdyse, tai mieliausi atsiminimai! Viskas vyksta tik teatre“; ,,Nepaprastai didelis pozityvo kiekis vis dar glūdi manyje, kadangi tai ką patyriau per tris dienas Plungėje yra tiesiog nepakartojama…“; „Ačiū Jums, draugai nerealieji, nubridom dobilienų atolais Aukštaitijon, širdy – Žemaitiją išsinešėm“ ir daugybė kitų nuoširdžių „Mažosios Melpomenės“ dalyvių atsiliepimų džiugina šventės rengėjų širdis ir suteikia jiems dar daugiau nenuilstančio entuziazmo toliau kurti, tęsti bei puoselėti tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų renginio – kūrybinės laboratorijos „Mažoji Melpomenė“ idėją.

Plungės kultūros centro informacija

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė