J. Olekas su NATO Parlamentinės Asamblėjos pakomitečio nariais aptarė saugumo iššūkius (0)

 J. Olekas su NATO Parlamentinės Asamblėjos pakomitečio nariais aptarė saugumo iššūkius | kam.lt, A. Pliadžio nuotr.

J. Olekas su NATO Parlamentinės Asamblėjos pakomitečio nariais aptarė saugumo iššūkius | kam.lt, A. Pliadžio nuotr.

Gegužės 9 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Vilniuje viešinčia NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto Ateities saugumo ir gynybos pajėgumų pakomitečio delegacija aptarė saugumo padėtį regione, artėjantį NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje, migracijos iššūkius.

„Vertinu jūsų susidomėjimą saugumu mūsų regione prieš priimant ir patvirtinant svarbius sprendimus artėjančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje, siekiant labiau sustiprinti Aljansą. Esu įsitikinęs, kad transatlantinės vienybės demonstravimas ir mūsų stiprus ryžtas gintis yra pagrindinė atgrasymo priemonė, kuria galime pasikliauti. Mes siekiame, kad NATO viršūnių susitikime būtų patvirtintas sprendimas dėl bataliono dydžio Aljanso pajėgų dislokavimo įgyvendinimo kiekvienoje Baltijos valstybėje ir Lenkijoje“, – susitikime kalbėjo ministras J. Olekas.

Ministras J. Olekas informavo delegacijos narius apie Lietuvos veiksmus stiprinant gynybą, pasirengimą suteikti visą reikalingą priimančios šalies paramą, taip pat apie teikiamą paramą Ukrainai.

Kalbėdamas apie migrantų krizę, ministras J. Olekas pabrėžė, kad svarbu sustiprinti išorinę ES sienos apsaugą. Lietuva kaip ES narė sutiko dalintis kvotas priimant migrantus ir skyrė Lietuvos policininkus Europos pietuose padėti suvaldyti migrantų antplūdį. „Esame pasirengę tolesnei diskusijai ES dėl priemonių, reikalingų susidoroti su šiomis problemomis“, –sakė ministras J. Olekas.

Gegužės 10 d. Delegacija lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, taip pat susitiks su NATO oro policijos misiją šiuo metu vykdančiais Portugalijos kariais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė