Ignalinoje vyko XXVIII respublikinė geografijos olimpiada (nuotraukos) (0)

Giedrius Pakalka | Ignalina.lt nuotr.

Giedrius Pakalka | Ignalina.lt nuotr.

Gegužės 5–7 dienomis Ignalinoje vyko XXVIII respublikinė geografijos olimpiada. Olimpiados tema – „Afrika – gamtos įvairovės ir negandų žemynas‘‘. Šioje olimpiadoje dalyvavo 86 mokiniai – geriausi Lietuvos mokyklų geografai. Ignalinos rajonui  atstovavo Ignalinos gimnazijos mokinys Giedrius Pakalka (mokytoja Violeta Kreivėnienė). Dalyviai atliko teorines, vaizdines, praktines ir internetines užduotis.

Olimpiados atidarymas surengtas Ignalinos kultūros ir sporto centre. Renginio vedėjai visiems susirinkusiems perskaitė garsaus kraštiečio ir geografo Česlovo Kudabos mintis apie Ignalinos kraštą ir įdomų, įvairius Lietuvos regionus primenantį jo kraštovaizdį. Svečiams buvo parodytas filmas „Ignalina – ramybės sala Europoje“. Vėliau koncertavo Ignalinos kolektyvų „Dringelė“ ir „Lelijėlė“ šokėjai, linksmais tarmiškais pasakojimais krašto tarmę pristatė liaudies atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ nugalėtojai: Jurgita ir Algirdas Pauliukėnai iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Dovydas Vaitkevičius ir Urtė Danilevičiūtė iš Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos.

Olimpiados dalyvius sveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys. Jis linkėjo sėkmės atliekant užduotis ir geros nuotaikos, puikių  įspūdžių leidžiant laisvalaikį, susipažįstant su Ignalinos kraštu.  „Parsivežkite namo kuo geriausius įspūdžius ir nepamirškite, kad svarbiausia yra dalyvauti, o ne laimėti. Jūs visi jau esate laimėtojai“.

Daug gražių žodžių apie Ignalinos krašto gamtą ir gražiai sutvarkytą miestą pasakė Lietuvos geografijos mokytojų  asociacijos prezidentas, šios olimpiados vertinimo komisijos pirmininkas Rytas Šalna. Jis priminė, olimpiados laimėtojų laukia apdovanojimai ir kvietimai dalyvauti Baltijos šalių olimpiadoje  Latvijoje  ir pasaulinėje olimpiadoje Kinijoje. Buvo pristatyta  14-kos  narių vertinimo komisija. Viena jos narių – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Roma Šakalienė.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad absoliučiu šios olimpiados nugalėtoju tapo Ignalinos gimnazijos mokinys Giedrius Pakalka. Jis apdovanotas aukso medaliu, I laipsnio diplomu ir Ignalinos mero įsteigtu prizu. Giedrius iškovojo kelialapį į tarptautinę olimpiadą, kuri vyks š.m. birželio mėnesį Kinijoje. Praeitais metais pasaulinėje olimpiadoje Giedrius jau yra užėmęs antrąją vietą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė