Valstybės kontrolė stebės viešojo sektoriaus tobulinimą (0)

Arūnas Dulkys | asmeninė nuotr.

Arūnas Dulkys | asmeninė nuotr.

Atsižvelgdama į valstybės išsikeltus viešojo valdymo pažangumo tikslus ir numatomas rizikas, aukščiausioji audito institucija subūrė darbo grupę viešojo valdymo tobulinimo procesui stebėti. Grupė vertins, kaip pavyksta užtikrinti visuomenės poreikius atitinkančios viešosios politikos formavimą ir efektyvų jos įgyvendinimą.

Tarp šiuo metu matomų viešojo sektoriaus valdymo rizikų – nepakankamai pagrįstas viešojo sektoriaus darbuotojų poreikis,

ilgai užsitęsusi valstybės tarnybos pertvarka, neefektyvi viešojo sektoriaus darbuotojų darbo apmokėjimo ir motyvavimo politika, nėra užtikrintas ir efektyvus mokymui skirtų biudžeto lėšų panaudojimas.

„Rizikų vengti stengiamės ir institucijos viduje. Pernai sumažinome etatų skaičių 5 proc. Etatų peržiūra yra ne vienkartinis, o natūralus nuolatinis veiksmas. Institucijoje pradedame ir vidinį darbuotojų rotacijos procesą. Pokyčius darysime atsižvelgdami į EBPO rekomendacijas“, – sako valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Per šešerius metus, nuo 2009 iki 2014 m., Europos valdymo efektyvumo indekse Lietuva pakilo tik vienu laipteliu ir 2014 m. buvo 20-oje vietoje tarp visų Europos Sąjungos šalių. Lietuvos pažangos strategijoje numatyta 2030 m. pakilti gerokai aukščiau – iki 10 vietos. Speciali darbo grupė stebės, ar planuojama ir vykdoma viešojo sektoriaus pertvarka padės pasiekti šį tikslą ir taip sukurti visuomenės poreikius atitinkantį, pažangų viešąjį valdymą, sumažinti šiuo metu matomas rizikas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė