Lukiškių aikštė: vietoj suvargusio veido siūlomas naujas (1)

Lukiškių aikštė | Žurnalas „Miškai“ nuotr.

Lukiškių aikštė | Žurnalas „Miškai“ nuotr.

Ketvirtadienį, gegužės 12 d., 15 val. Lietuvos architektų sąjungoje visuomenė galės susipažinti su būsimu naujuoju Lukiškių aikštės veidu. Bus pristatytas šios aikštės sutvarkymo projektas (arch. G. Čaikauskas, L. Naujokaitis, V. Vencūkienė, A. Grigūnienė ir kt.). Prieš tai jis bus pristatytas laisvės kovų dalyviams, architektų bendruomenei.

„Nors atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir buvo surengti keli Lukiškių aikštės sutvarkymo konkursai, bet viskas užstrigo dėl interesų, nuomonių ir ginčų sankirtos. Visuomenė neslėpė nusivylimo, kad taip ilgai delsiama pakeisti suvargusį vienos svarbiausių šalies aikščių veidą, jo sovietinę emocinę išraišką. Tą sankirtą pagaliau pavyko įveikti bendromis Vyriausybės, Aplinkos ministerijos ir sostinės savivaldybės pastangomis“, – sako aplinkos ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas.

Bendros pastangos buvo užfiksuotos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, aplinkos ministro Kęstučio Trečioko ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus š. m. vasario 29 d. pasirašyta sutartimi dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo. Aplinkos ministerija padėjo rasti išeitį sprendžiant ne tik finansines, bet ir organizacines šios aikštės sutvarkymo problemas.

Pagrindiniams aikštės sutvarkymo projekto sprendiniams Vyriausybė ir ministerija pritarė jau prieš mėnesį. Tikimasi, pasak Algirdo Žebrausko, kad netruks apsispręsti ir Vilniaus savivaldybė. Tai paskatinti turėtų ir vieši projekto pristatymai. Siekiant kuo greičiau pradėti realius aikštės rekonstrukcijos darbus, šiemet ministerijos iniciatyva jau buvo sukviestas ne vienas pasitarimas. Darbus organizuos sostinės savivaldybė.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Kažkaip laisvės kovų dalyvių, architektų …bendruomenių ir visuomenės atskyrimas čia visai visai ne vietoje.
  Tačiau,
  gal tai žymuo, ar net ženklas… tarsi jaujos trisieniu (m. p. Algirdo Butkevičiaus, a. m Kęstučio Trečioko ir m. Remigijaus Šimašiaus atrama-“parėminimu”) prieš išdeginant, – tvaiką sovietų banditizmo: ir veiklų, ir žymenų
  (žudžius šalimai ant 1864 m. egzekucijų ties buvusiuoju turgumi carų užstatyto pastato kieme …po 1944 m. reokupacijos) su nuožmiausio Žemėje teroro įkūrėjo (šlovinamo ir netgi VALSTYBIŠKAI garbinamo dar ir šiandien, mūsų po Kovo 11-osios ir ypač Sausio 13-osios išvaduotoje Rusijoje, buv. teroristiškiausių teroristiškiausioje RTFSR )
  Atskyrimas šis, akivaizdų akivaizda baimių, skausmo ir grėsmių,
  – Laisvės kovų dalyviai, architektų, net prekybininkų ir visos visos kitos bendruomenės yra l y g i a v e r t ė s ir
  LAISVOS, Laisvę iškovojusioje ir ją apgynusioje Lietuvoje, ir ypač jos sostinėje, nuspręsti l a i s v a i.

  Pagaliau, – po šių “jaujių”, po tokios k a i t r o s visuomeninių aistrų, gal kiek pravėsus (ir gretimai dar vis tebevykstant Sausio 13 bylos teismo p o s ė d ž i a m s, į kuriuos kiek stebėtinai stebinčių nei nukentėjusiųjų nei kitų “skambių” visuomenės darinių, ir Sausio 13 vardą, ir pan. garbius vardus turinčių plačios, visų plačiausios kovos už mūsų Valstybę atstovų …nesą, visiškai; o be reikalo… mat kaip ir su šia Lunkų aikšte, atsiranda tuoj pat “organai spaudos”, kurie išsyk ir be atodairos skelbiamus parodymus, atsakytus klausimus, išverčią kaip jiems “linksmiau”, kad ir Uschopčiko lovos, ar dar keli kiti “epizodai”, nerašysiu juk lietuviškai – ATVEJAI, dar panys, kad ne iš bylos EIGOS, atsiprašysiu, bet šiuo atveju “procesą” išmetu, – svetimas ir keistinas žodis; eigą pratęs 13:30).

  Per daug surašiau, labai labai per daug; bet vardan buv. miesto l u n k ų ir ten gyvavusio senojo Turgaus, vardan ramios ir šviesios ateities, bent šios aikštelės vietovei UŽSIPILDYT deramai, – neatskirkime, neišskirkime visai…
  ir Llaisvės kovų dalyvių, architektų …visų visų s a v ų bendruomenių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė