Lukiškių aikštė: vietoj suvargusio veido siūlomas naujas (1)

Lukiškių aikštė | Žurnalas „Miškai“ nuotr.

Lukiškių aikštė | Žurnalas „Miškai“ nuotr.

Ketvirtadienį, gegužės 12 d., 15 val. Lietuvos architektų sąjungoje visuomenė galės susipažinti su būsimu naujuoju Lukiškių aikštės veidu. Bus pristatytas šios aikštės sutvarkymo projektas (arch. G. Čaikauskas, L. Naujokaitis, V. Vencūkienė, A. Grigūnienė ir kt.). Prieš tai jis bus pristatytas laisvės kovų dalyviams, architektų bendruomenei.

„Nors atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir buvo surengti keli Lukiškių aikštės sutvarkymo konkursai, bet viskas užstrigo dėl interesų, nuomonių ir ginčų sankirtos. Visuomenė neslėpė nusivylimo, kad taip ilgai delsiama pakeisti suvargusį vienos svarbiausių šalies aikščių veidą, jo sovietinę emocinę išraišką. Tą sankirtą pagaliau pavyko įveikti bendromis Vyriausybės, Aplinkos ministerijos ir sostinės savivaldybės pastangomis“, – sako aplinkos ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas.

Bendros pastangos buvo užfiksuotos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, aplinkos ministro Kęstučio Trečioko ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus š. m. vasario 29 d. pasirašyta sutartimi dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo. Aplinkos ministerija padėjo rasti išeitį sprendžiant ne tik finansines, bet ir organizacines šios aikštės sutvarkymo problemas.

Pagrindiniams aikštės sutvarkymo projekto sprendiniams Vyriausybė ir ministerija pritarė jau prieš mėnesį. Tikimasi, pasak Algirdo Žebrausko, kad netruks apsispręsti ir Vilniaus savivaldybė. Tai paskatinti turėtų ir vieši projekto pristatymai. Siekiant kuo greičiau pradėti realius aikštės rekonstrukcijos darbus, šiemet ministerijos iniciatyva jau buvo sukviestas ne vienas pasitarimas. Darbus organizuos sostinės savivaldybė.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė