Pirmadienį rengiamas piketas ir parašų rinkimas dėl Astravo AE grėsmės prie Baltarusijos ambasados (2)

Astravo AE | am.lt nuotr.

Astravo AE | am.lt nuotr.

Gegužės 9 d., 12 val., Vilniuje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija organizuoja protesto piketą ir piliečių parašų rinkimo akciją prieš Baltarusijos ambasadą (Mindaugo g. 13).

Pirmadienį taip pat bus išduoti piliečių parašų rinkimo lapai dėl Seimui teikiamo įstatymo projekto, kuris uždraustų Lietuvoje pardavinėti nesaugioje Astravo AE pagamintą elektrą bei naudotis Lietuvos elektros sistema. Pikete bus ir vizualinėmis priemonėmis pavaizduota nesaugios Astravo AE keliama grėsmė.

„Jau statybų metu kylančios avarijos Astrave statomoje Baltarusijos atominėje elektrinėje parodė, kokia reali grėsmė kyla Lietuvai dėl šio projekto. Todėl organizuojame piketą prieš Baltarusijos ambasadą, parodydami, kad sieksime sustabdyti grėsmę Lietuvai keliantį projektą visomis politinėmis priemonėmis. Tuo pačiu prašome Lietuvos piliečių paremti Seimui teikiamą įstatymo projektą, kuris įpareigotų Vyriausybę įgyvendinti reikalingas technines priemones, kad nesaugioje Astravo AE pagaminta elektra nebūtų pardavinėjama Lietuvoje. Priėmus ir įgyvendinus priimtą įstatymą būtų apsunkintos Baltarusijos valdžios galimybės apskritai įgyvendinti Astravo AE projektą“, – teigė TS-LKD pirmininkas G.Landsbergis.

Astravo aikštelė pasirinkta nesilaikant tarptautinių rekomendacijų, be tarptautinės ekspertizės, nesuderinus su kaimynais (Lietuva) ir nepaisant Lietuvos protestų.

Pavojus Vilniui ir visai Lietuvai pirmiausia kyla dėl to, kad branduolinė elektrinė statoma tik 50 kilometrų atstumu nuo sostinės, todėl katastrofos atveju dėl radioaktyvios taršos gali tekti evakuoti Vilnių, o visa ši teritorija ilgam laikui būtų užteršta radioaktyviomis nuosėdomis. Laikantis  TATENA branduolinės rizikos vertinimo standartu, įprastai branduolinės jėgainės statomos ne mažesniu kaip 100 kilometrų atstumu nuo sostinių ir didelių miestų.

Branduolinės saugos principai ir tarptautinių aplinkosaugos konvencijų reikalavimai jau yra pažeisti ir nebeištaisomi, nes yra pasirinkta Lietuvai ir jos sostinei grėsmę kelianti aikštelė.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė