Etninės kultūros globos taryba linki neužmiršti lietuviško žodžio saugotojų – knygnešių (0)

Žodis

V. Jocio nuotr.

Etninės kultūros globos taryba (EKGT) sveikina visus savo tautos kalba kalbančius, laisvai žinias skleidžiančius, visus knygų ir spaudos leidėjus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena (gegužės 7-ąja) ir linki neužmiršti lietuviško žodžio saugotojų – knygnešių bei toliau aktyviai skleisti geras žinias apie šių dienų istorinius ir etnokultūrinius įvykius.

EKGT globos tarybos prašymu atlikto tyrimo „Etnografinių regionų metų žinių sklaida informacinėje erdvėje“ (dr. T. Petreikis ) duomenimis įvairiose žiniasklaidos priemonėse 2015 m. buvo  paviešinta apie 437 Etnografinių regionų metams skirtų renginių, taip pat papildomai surengti daugiau nei 242 neplanuoti Etnografinių regionų metams skirti renginiai. Tyrimą atlikusio dr. T. Petreikio duomenimis „daugelis renginių rengėjų pirmiausia sugebėjo visuomenei pateikti reikiamą informaciją įvairaus turinio interneto svetainėse (320 renginių), vėliau periodinėje spaudoje (261) ir interneto dienraščiuose (223). Mažiau dėmesio skirta socialinėms medijoms (127), retai sugebėta pritraukti televizijos“.

Etnografinių regionų metams buvo skirti šie leidiniai: Aurelijos Papievienės sudarytas rinkinys Esam zanavykai (Meno žvaigždė), Fotografijų ir dailės darbų parodos katalogas (Utenos Indra), Kauno kolegijos, Justino Vienožinskio menų fakulteto ir Lietuvos dailės ugdytojų draugijos surengto V ex librio konkurso „Mokytojas ir mokinys“ katalogas Lietuvos etnografinis regioninis savitumas knygos ženkle (Kauno kolegijos Leidybos centras), Lietuvos etnografiniai regionai (Terra Publicum).

Periodinius regioninius leidinius būtų galima laikyti vienais iš svarbiausių Etnografinių regionų metų renginių platintojų: „Mūsų žodis“ (Skuodas), „Gimtoji žemė“ (Ukmergė), „Gyvenimas“ (Prienai), „Atspindžiai“ (Kaišiadorys), „Kaišiadorių aidai“ (Kaišiadorys) ir kitos redakcijos bei dienraščiai.

Nemažai prie  Etnografinių regionų metų populiarinimo prisidėjo Lietuvos televizija,  o regioninės televizijos dažniausiai skelbdavo informaciją su jų regione organizuojamais renginiais.

Prie renginių platinimo ir viešinimo aktyviai prisidėjo tokie internetiniai dienraščiai kaip Alkas.lt ir Regionunaujienos.lt, kurie bendradarbiaudami su Etninės kultūros globos taryba informavo visuomenę apie vykdomą veiklą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tarp populiariausių regioninių informacinių svetainių, kurios aktyviausiai platino Etnografinių regionų metų informaciją buvo šios: „Šiaulių kraštas“ (Šiauliai), „Kauno diena“ (Kaunas), „Šiaulių naujienos“ (Šiauliai), „Naujasis Gėlupis“ (Prienai ir Birštonas), „Šilutės naujienos“ (Šilutė), „Žemaitis“ (Plungė).

„Etninės kultūros globos taryba džiaugiasi glaudžiu spaudos ir televizijos bendradarbiavimu, taip pat dėkoja visiems prisidėjusiems prie informacijos sklaidos apie 2015-ųjų Etnografinių regionų metų renginius ir etnokultūrinę veiklą. Tikimės spaudos ir žiniasklaidos didesnio dėmesio ir kitiems etnokultūrinės, istorinės ir pilietinės tematikos įvykiams ir reiškiniams (Tautinio kostiumo (2017 m.), Piliakalnių (2017 m.), Lietuvos šimtmečio sukakties (2018 m.) metais“, – sako EKGT pirmininkas Virginijus Jocys.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė