Vyks konferencija „Asmenvardžių rašyba – iššūkiai ir sprendimai“ (6)

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Gegužės 13 d.  Vilniaus miesto savivaldybės Kolegijos posėdžių salėje VšĮ „Europos žmogaus teisių fondas“ (EFHR), visokeriopai palaikantis Lenkijos respublikos ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) politikų keliamus reikalavimus Lietuvai dėl vadinamos originalios lenkakalbių lietuvių pavardžių rašybos oficialiuose dokumentuose, rengia konferenciją „Asmenvardžių rašyba – iššūkiai ir sprendimai“.

EFHR išplatintame pranešime teigiama, kad konferencijos tikslas yra „apžvelgti asmenvardžių rašybos teisinį reglamentavimą Lietuvoje, naujausią teismų praktiką šioje srityje („Pauwels“, „Wardyn“ ir kitas bylas), o taip pat kartu aptarti galimus esančios situacijos sprendimo būdus“.

Konferencijos rengėjai pažymi, kad Seimo nariai niekaip negali sutarti dėl užregistruotų įstatymų projektų, turėsiančių reglamentuoti originalią asmenvardžių rašybą. „Nepaisant gautų Valstybinės lietuvių kalbos komisijos išvadų, o taip pat įvairių ir alternatyvių siūlymų įstatymų projektams, įstatymo leidėjas iki šiol neišreiškia galutinės savo valios“, –rašoma EFHR pranešime.

Pasak konferencijos rengėjų Lietuvos teismai, nepaisydami diskusijų Seime, asmenvardžių originalią rašybą aiškina Europos Sąjungos teisės aktų ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo jurisprudencijos šviesoje.  „Trejose bylos Vilniaus miesto apylinkės teismas jau įpareigojo Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyrių įrašyti į civilinės būklės aktus raidę “w”, dar kelios bylos laukia teismų sprendimų“, – teigia konferencijos rengėjai.

Konferencijos „Asmenvardžių rašyba – iššūkiai ir sprendimai“ metu EFHR atstovai ketina pristatyti naujausią šios srities teismų praktiką. Dr. Katažyna Mikša žada aptarti pavardės vertę ir svarbą, o asmenys, kovojantys dėl, taip vadinamos, originalios pavardžių rašybos, žada atskleisti savo patirtį ir problemas, su kuriomis jie susiduria kasdieniame gyvenime… Į konferenciją pakviesti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovai yra paprašyti trumpai pakomentuoti teiktas išvadas įstatymų projektams dėl asmenvardžių rašybos.

Skelbiama, kad konferencija yra atvira visuomenei ir į ją yra kviečiami visi, turintys nuomonę originalios asmenvardžių rašybos tema, ypatingai  „teismų, institucijų atstovai, o taip pat aktyvūs visuomenės veikėjai“.

Visi norintys dalyvauti konferencijoje, privalo iki gegužės 11 d. el. paštu info@efhr.eu užsiregistruoti (registracija yra privaloma, jos pagrindu bus išduodamas leidimas savivaldybės informacijos punkte). Pageidaujantys konferencijos metu skaityti pranešimą – privalo susisiekti su EFHR iki gegužės 9 d.

Konferencija vyks gegužės 13 d. Vilniaus miesto savivaldybėje, Kolegijos posėdžių salėje Nr. 2001 (20 aukštas). Konferencijos pradžia 9 val. Dalyvių registracijos pradžia 8.40 val.

Konferencijos programa žadama artimiausiu metu paskelbti EFHR interneto svetainėje.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė