Vilniaus senamiestyje – nauja kultūrinė erdvė „Kvartalas“ (0)

festivalis TYLOSKitą savaitę, gegužės 11-19 dienomis, Vilniuje prasideda aštuntasis Tarptautinis teatro festivalis „TYLOS!“ 2016. Šiemet festivalis žiūrovus kvies į spektaklius Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre bei į specialiai festivaliui įrengtą eksperimentinę teatro erdvę – „Kvartalas” (Labdarių g. 3C).

Ką tik pasibaigusioje spaudos konferencijoje organizatoriai kvietė susipažinti su nauja kultūrine Vilniaus erdve, Festivalio tikslais ir programa. Kaip ir būdinga drąsaus festivalio formatui, tai nebuvo tradicinis susitikimas su žiniasklaidos atstovais.  Už didelių vartų, dekoracijų sandėlio viduje pasigirdus aktoriaus Edmundo Mikulskio balsui, prašančiu tylos, prasidėjo veiksmas.

Geležiniai vartai atsivėrė, o viduje tarp dulkių ir pjuvenų žurnalistai galėjo išvysti jaunuosius Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius, blizginančius mėlyną kabrioletą bei imituojančius baigiamuosius „Kvartalas” statybos darbus. Ironijos bei absurdo nuojautą pastiprino spektaklio „Luošiai/Creeps” aktorės perskaityta atidarymo kalba su aiškia nuoroda į paskutinę premjero kalbą apie maisto produktų kainas. Festivalio vadovė Gabrielė Tuminaitė pristatė „TYLOS!” 2016 dalyvių programą. Spaudos konferencijoje dalyvavo Artūras Areima, Marius Meilūnas ir Alius Veverskis, kurie taip pat praturtins Festivalį savo režisūriniais darbais.

Oficialioje „TYLOS!“ programoje – Belgijos, Liuksemburgo bei Lietuvos trupių pasirodymai, kurie vyks Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, tačiau ne mažiau intriguojančių renginių laukiama ir „Kvartale“.

Gegužės 11-19 dienomis „Kvartalą“ užplūs ryškūs, drąsūs Lietuvos ir užsienio teatro kūrėjai: Artūras Areima su VDU studentais pristatys spektaklį „Medėjos kambarys“, jaunasis režisierius Marius Meilūnas parodys savo premjerą „Krytis“, o atlikėjas Kabloonak su „Kvartalo“ praeiviais kurs unikalų muzikinį pasirodymą „AM I“, kuris  skambės mažiausiai šešias valandas, įtraukdamas įvairius muzikantus ir artistus.

Bene ryškiausiai į „Kvartalą“ žengs vienas žymiausių Maskvos underground’inio teatro kūrėjų Donatas Grudovich. Donato Grudovich performansai skiriami visiems, o ypač tiems, kam šiuolaikiniame mene trūksta aktyvumo, opiumo, bendrų pastangų ir, svarbiausia, tikros, juntamos naudos visuomenei. Naujojo futurizmo atstovas Festivalyje kartu su vaidybos studentais kurs tris performansus.

„Vilnius – labai potencialus miestas, turintis daug kūrybingų žmonių.  Svečiai, kurie atvažiuoja, įsimyli šį miestą, rekomenduoja kitiems, stebisi mūsų svetingumu. Čia viskas šalia:  gamta, miestas, kuriame daug  geros muzikos ir teatro.   Galima važinėti po pasaulį, bet galima pasaulį pakviesti pas save.  Netradicinės erdvės, kurios jungia maistą, vyną, teatrą, muziką, jos būtinos.  Mūsų kartai norisi pajusti savo miestą, jame kažką sukurti ir jame pagyventi“, – sakė festivalio vadovė Gabrielė Tuminaitė.

Tradicinė teatro erdvė reikalauja iš žiūrovo laikytis tam tikrų taisyklių ir atributų: bilietų, rūbinės, kavos pertraukos metu ir tylos vykstant spektakliui. „Kvartalas“ šias taisykles sulaužo, jis įsiveržia į miesto gyvenimą kaip šiuolaikinė bohemiška erdvė, kur svarbu pažinimas ir atviras bendravimas. Apsuptame urbanistinio peizažo, tačiau atokiame ir uždarame kieme bus įrengti visi patogumai, garso bei apšvietimo sistema, taip pat veiks baras.  „Kvartalas“ – erdvė, kurioje siekiama suburti ir skatinti eksperimentinio teatro, muzikos, performanso bei kitas netradicines veiklas neoficialioje aplinkoje: su maistu, jei alkanas, gėrimais, jei ištroškęs ir naktiniais šokiais – jei ką. „Kvartalas“ – tai fizinė erdvė, turinti mentalinius parametrus, buvęs teatro dekoracijų sandėlys, tampa festivalio ateities kūriniu.

Bilietus į Vilniaus mažajame teatre vyksiančius spektaklius platina bilietai.lt, o į Kvartalo renginius – prie įėjimo.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė