Lietuvos URM Baltarusijai įteikę notą dėl nelaimės Astravo AE (0)

Astravo AE | am.lt nuotr.

Astravo AE | am.lt nuotr.

Gegužės 5 d. užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas Baltarusijos ambasadoriui Lietuvoje Aleksandrui Koroliui įteikė notą, kuria prašoma skubiai pateikti informaciją apie nelaimę statomoje Astravo atominėje elektrinėje, taip pat ir apie visus kitus incidentus, kurie galimai įvyko Astravo aikštelėje nuo statybos darbų pradžios.

Šių diplomatinių veiksmų imtasi po to, kai Baltarusijos žiniasklaida paskelbė, kad Astravo AE statybų vietoje sugriuvo tarp dviejų reaktorių statomo korpuso atramos.

Baltarusijos ambasadoriui buvo perduotas prašymas atitinkamoms Lietuvos įstaigoms skubiai pranešti apie taikomas priemones šiems incidentams pašalinti ir apie tai, kaip bus užtikrintas tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimas.

Remiantis gegužės 4 d. Baltarusijos spaudoje paskelbta žinia, nelaimė įvyko šių metų balandžio viduryje, tačiau dėl šio įvykio Baltarusijos valdžia iki šiol nėra pateikusi Lietuvai jokių paaiškinimų.

Baltarusijos žiniasklaidos teigimu, tai ne jau pirma nelaimė įvykusi statant Astravo atominę elektrinę.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė