Gyventojai vis dažniau praneša apie aplinkosauginius pažeidimus (0)

rsp.com nuotr.

rsp.com nuotr.

1343 – tiek gyventojų pranešimų apie aplinkosauginius pažeidimus balandį sulaukė Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Informacijos priėmimo ir valdymo centras (Centras), vadinamoji aplinkosaugininkų dispečerinė. Tai 35 proc. daugiau nei kovo mėnesį.

Galimybė greitai ir paprastai pranešti apie pažeidimus bet kuriuo paros metu, taip pat poilsio ir švenčių dienomis skatina žmones neužmerkti akių pastebėjus nusikaltimą aplinkai. Tereikia paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112

arba tiesiogiai į Centrą tel. (8~5) 273 2995. Į skambučius reaguojama labai greitai. Gavę Bendrojo pagalbos centro operatoriaus perduotą ar tiesioginę paskambinusio žmogaus informaciją apie pažeidimą, Centro darbuotojai nedelsdami į įvykio vietą nukreipia aplinkosaugos pareigūnus ar, reikalui esant, mobiliąją jų grupę.

Balandį, kaip ir ankstesniais mėnesiais, apie pažeidimus dažniausiai informavo šalies didžiųjų miestų gyventojai. Vilniečiai paskambino 410 kartų, kauniečiai – 223, klaipėdiečiai – 168 kartus.

Daugiausia pranešimų – 663 – gauta apie sužeistus, automobilių užmuštus ar sužalotus laukinius gyvūnus, dažniausiai stirnas, taip pat apie atklydusius į gyvenamąsias vietoves laukinius gyvūnus. Nemažai skambučių sulaukta apie sužeistus paukščius, gulbes, suopius, gandrus ir net varnas.

Vis nepakantesni žmonės tampa brakonieriams ir vis labiau padeda aplinkosaugininkams su jais kovoti. Balandį apie žvejybos taisyklių pažeidimus jie pranešė 159 kartus.

Trečioje vietoje pagal skambučių skaičių – pranešimai apie atliekų deginimą (122). Žmonės skundėsi, kad kaimynai degina atliekas, miestuose kūrena laužus sodo atliekoms sunaikinti. Dalis tokių pranešimų nepasitvirtino. Oro taršos pažeidimai dažniausiai nustatomi garažų bendrijose, automobilių servisuose arba, kai piliečiai kūrena krosnis baldų gamybos atliekomis.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė