Europos dieną siūloma pasitikrinti savo žinias „Europos egzamine“ (0)

Europos egzaminasGegužės 9 d. Lietuvoje vyks „Europos egzaminas“, kuriame dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą. Dėl Europos Sąjungos žinovo titulo varžysis moksleiviai, studentai, verslo įmonių darbuotojai, valstybės tarnautojai ir visi norintys Lietuvos gyventojai. Šiais metais „Europos egzaminą“ panoro vykdyti beveik 350 mokyklų ir 110 organizacijų, kuriose planuojama sulaukti ne mažiau kaip 20 000 dalyvių.

„Europos egzaminas“ raštu vyks mokyklose, o visi kiti dalyviai egzaminą galės laikyti internetu svetainėje. Egzamino metu reikės per kuo trumpesnį laiką atsakyti į 10 klausimų, susijusių su ES veikimu, valstybėmis narėmis, piliečių teisėmis ir įvairiomis įdomybėmis. Šiais metais papildomas dėmesys skiriamas Europos migracijos politikai ir galimybėms pradedančiajam verslui.

Visos „Europos egzamine“ dalyvaujančios mokyklos ir organizacijos savo tarpe išrinks Europos Sąjungos žinovą, kurį deleguos dalyvauti antrajame egzamino etape. 85 geriausius rezultatus antrajame etape pasiekę dalyviai bus pakviesti į „Europos egzamino“ pabaigą, kuris vyks gegužės 20 d. Europos namuose Vilniuje. Pabaigoje dalyviai varžysis dėl pagrindinio prizo – pažintinių kelionių į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Pavieniai dalyviai „Europos egzaminą“ galės laikyti internetu gegužės 9–12 d. Neturintys galimybės to padaryti namuose kviečiami į kompiuterizuotas viešąsias bibliotekas.

„Europos egzaminą“ vykdančių mokyklų ir organizacijų sąrašą galite pamatyti interaktyviame žemėlapyje.

Jei iš anksto norėtumėte susisiekti su rengėjais, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje gali suteikti egzamino vykdytojų kontaktus. Kreipkitės į Vytenį Kviklį Vytenis.Kviklys@ec.europa.eu, tel. (8 5) 243 1283.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė