V. Mazuronis: EK bauda už kiekvieną nepriimtą pabėgėlį – nepriimtinas šantažas (1)

Valentinas Mazuronis | Alkas.lt nuotr.

Valentinas Mazuronis | Alkas.lt nuotr.

Europos Komisijos (EK) biurokratai svarsto galimybę ES šalims, kurios atsisakys priimti pabėgėlius pagal nustatytą kvotą, skirti baudas – po 250 tūkst. eurų už vieną pabėgėlį.

Pasirodžius tokiems pranešimams,  Darbo partija(DP) išplatino pranešimą kuriame pareiškė griežtą nepritarimą tokiems „mokesčiams“.

„Tai yra akivaizdus šantažas. Ne kartą sakėme, kad esame prieš Europos Sąjungos primestą kvotų sistemą, nes tai – prievartos kelias. O dabar už tai, jog nenorime rinktis tokio kelio, ES sugalvojo mus nubausti, skirdama nesuvokiamo dydžio baudas. Jie sako, jog tai mokestis, bet iš tiesų tai yra kuo tikriausia bauda“, – teigia Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Gegužės 4 d. Vengrija kartu su Lenkija sukritikavo tokius ES planus ir juos pavadino „šantažu“ bei „balandžio pirmosios pokštu“.

„Turime pasekti Vengrijos ir Lenkijos pavyzdžiu. Mūsų Vyriausybė privalo ES garsiai išsakyti savo poziciją, jog mes esame griežtai prieš tokias baudas ir nesitaikstysime su absurdiškais sprendimais“, – sako V. Mazuronis.

Savaitės pradžioje DP pakvietė sušaukti skubią politinę tarybą dėl augančių maisto kainų ir politinio susitarimo dėl pabėgėlių, tolesnės ir ilgalaikės pozicijos pabėgėlių klausimu suformavimu, tačiau koalicijos partneriai tam laiko neatrado.

„Nesuprantama, kaip politiniai partneriai gali nematyti esamų problemų. Dar kartą juos kviečiame sušaukti skubią politinę tarybą, jeigu reikia nors ir šeštadienį ar sekmadienį, bet kuriuo paros metu“, – ragina Darbo partijos pirmininkas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė