Trys naudingi patarimai į ką atkreipti dėmesį kaupiant panaudotus vienkartinius indus (2)

Taromatas | VRP nuotr.

Taromatas | VRP nuotr.

Lietuvoje pradėjus veikti vienkartinių gėrimų indų užstato tvarkai, žmonės grąžina ne tik alaus bei giros butelius, bet ir kitus pažymėtus stiklinius, plastikinius ir metalinius indus. Šalies gyventojai jau žino, kad į taromatus ar rankinio surinkimo vietas priduodami indai turi būti tuščios, nesulamdytos, o brūkšninis kodas ant etiketės – nepažeistas. Užstato tvarkoje dalyvaujančių indų daugėja, nesulamdyti jie užima nemažai vietos, tad žmonėms dažnai kyla klausimų – kur ir kaip tvarkyti bei sandėliuoti panaudotis indus.

VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ pateikia tris naudingus patarimus, kurie padės atsakyti į šį klausimą.

1. Indus laikykite švarius

Pasistenkite visiškai ištuštinti indus. Buteliuose ir skardinėse užsilikę gėrimų likučiai ima gesti, tad jūsų namuose atsiranda kenkėjus viliojantis nemalonus kvapas. Šio kvapo bei kenkėjų viešnagės išvengsite, jeigu indus ne tik ištuštinsite, bet ir perskalausite vandeniu.

Verta atkreipti dėmesį, kad švarūs indai leidžia palaikyti tvarką ne tik jūsų namuose, bet ir rankinio surinkimo vietose bei taromatuose. Būtent neištuštinti indai pradeda skleisti kvapą, kurį ne visuomet įveikia ir nuolat naudojamos valymo priemonės.

2. Neišmeskite plastikinių buteliukų dangtelių

Rūšiuodami indus, neišmeskite plastikinių butelių dangtelių – jie padeda išlaikyti nepakitusį indo pavidalą. Būtent pagal pradinį indo pavidalą taromatai atpažįsta indus.

Be to, grąžindami butelius su dangteliais prisidedate prie gamtos švarinimo, kadangi taip surenkamas didesnis plastiko kiekis.

3. Nuolat grąžinkite indus

Indus stenkitės grąžinti nuolat – taip išvengsite rūpesčių dėl sukauptų indų sandėliavimo. Didelių indų kiekių kaupti neverta – taupykite namų erdvę. Daug patogiau indus priduoti ir užstatą atgauti kaskart susiruošus artimiausion parduotuvėn. Vietas, kur gyventojai gali grąžinti panaudotus indus, galima rasti čia.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė