Lietuvos inžinieriai Las Vegase stebina kino industrijos žinovus (video) (0)

„NAB Show“ parodoje | ,,My Research“ nuotr.

Mažesnis, lengvesnis ir tikslesnis naujo tipo kameros stabilizatorius Pointer jau kelis metus yra kuriamas ir tobulinamas Lietuvoje. Šis įrenginys yra kelis kartus tikslesnis, nei įprastiniai šiandienos  stabilizatoriai su bešepetėlinio tiesioginio sujungimo varikliais.

Sukurtas mechanizmas pasižymi kitokiu, nei įprastai apkrovos išdėstymu. Buvo atlikta daugybė bandymų iš kurių gautų rezultatų yra išskirti privalumai:mažesnis posūkio mazgas, lengvesnis ir tvirtesnis mechanizmas; kameros ilgis nėra apribotas; aplink kamerą nėra didelių ir vibruojančių rėmų; nėra dviračio tipo rankenų;nereikia nešiotis su savimi specialaus stendo; šį prietaisą galima padėti ant stalo bespecialios „taburetės“. Bet pagrindinis skirtumas – naujo tipo servopavaros, kurios ne tik koreguoja kameros padėtį, bet visų pirma, izoliuoja stabilizuojamą dalį nuo nestabilios dalies vibracijų. Anksčiau sukurti stabilizacijos prietaisai naudojo greitus valdiklius, kad kiek įmanoma greičiau ištaisytų kameros poziciją. Kameros stabilizatoriui Pointer yra naudojamas naujas techninis sprendimas, kuris aptinka jėgas ateinančias nuo nestabilios rankenos ir leidžia nestabiliai stabilizatoriaus daliai laisvai judėti. Tokiu būdu servopavaros valdo posūkį, bet neperduoda vibracijų. Operatoriai negali patikėti, kad dabar galima ne tik švelniai nešti kamerą, bet ir šokti su ja ar net smūgiuoti į rankeną, kaip tai yra demonstruojama su priartinančia teleobjektyvo optika.

„My Research Pointer III“

„My Research Pointer III“

Lietuvos kompanija „My Research‘‘ pristatė kameros stabilizatoriaus prototipą, kurio tikslumas vidutiniškai penkis kartus geresnis, nei rinkos lyderių sprendimai, esant tam pačiam pritaikymui. O lyginant su pigesnėmis smulkiųjų gamintojų stabilizatorių versijomis tikslumas būna keliasdešimt kartų geresnis.

Specialiai šios parodos dalyviams Lietuvoje buvo gaminami ypatingi suvenyrai – mažas lazeris, kuris leidžia nustatyti ir palyginti skirtingų stabilizatorių tikslumą. Dar prieš metus buvo aptikta, kad kai kurių gamintojų tikras prietaisų tikslumas gali būti šimtą kartų blogesnis, nei yra deklaruojama. Daugeliui lankytojų tai buvo tikras atradimas, todėl lazeriai stabilizatorių testavimui susilaukė didelio susidomėjimo ir greitai paplito per visą parodą.

„My Research‘‘ kompanija buvo įkurta 2007 metais, o kamerų stabilizavimo sistemomis užsiima nuo 2009 metų. Šioje srityje įmonė įregistravo 7 išradimus, o bendras autoriaus publikacijų skaičius yra 39. Yra gauti Lietuvos ir tarptautinės intelektualinės nuosavybės apsaugos organizacijos apdovanojimai už sukurtus kamerų stabilizacijos sprendimus. Prietaisas, demonstruotas NAB Show parodoje 2016 metų balandžio 17–21 dienomis turi tris įregistruotus išradimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė