„Kelionių kompasas“: Ar autostopas pigiausia keliavimo priemonė? (audio) (0)

Dainius Kinderis | wikipedia.org nuotr.

Dainius Kinderis | wikipedia.org nuotr.

Laidos svečias: keliautojas, pelnęs „Lietuvos Magelanas“ titulą, knygų apie keliones autorius, autostopo žinovas – Dainius Kinderis.

D. Kinderis dalyvavo aštuoniuose maratonuose Lietuvoje, Lenkijoje ir Ruandoje, bei 2 ultramaratonuose Lietuvoje. 2012 m. dalyvavo ir trasą įveikė prestižinėse Iron Man triatlono varžybose Teksase JAV, yra bėgimo klubo „Šviesos kariai“ narys. Aplankė 90 šalių.

Dainius prašė tris knygas: „Atgal į Afriką“, „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“, „Valgis. Meilė. Dvasia: 7 šalys, į kurias norisi grįžti“.

„Afrikos knyga atsirado dėl daugybės košmarų, kurie man sapnavosi po kelionės per šį žemyną. Norėjau jais atsikratyti – taigi, perdaviau skaitytojams ir jie baigėsi. Filipinuose buvau daug kartų, pastebėjau, kad lietuviai atrado šią šalį, todėl norėjosi suteikti jiemsinformacijos lietuviškai bei atiduoti duoklę šiai šaliai už viską, ką ji man davė.

Trečiojoje knygoje surinkti įvairūs epizodai iš mano kelionių. Skaitant ją galima stebėti kaip keitėsi per dešimt metų turizmo industrija ir kaip aš pats, kaip keliautojas keičiausi,“ – sako Dainius.

Pasak jo, autostopas turėtų išlikti ne kaip pigiausias keliavimo būdas, o kaip kai kurių žmonių gyvenimo būdas, romantiškas keliavimo būdas. Kai kuriems keliautojams tai yra atsvara globalizacijai, vartojimui ir pan. Beje, tikri keliautojai autostopu, prieš išeidami į trasą, atlieka namų darbus. Labai svarbu išmanyti žemėlapį ir tą kelią, kuriuo keliausi.

Laida veda žurnalistas ir keliautojas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė