Latvijos nepriklausomybės dieną ,,Žalvarinis” sveikina ,,braliukus” su daina ,,Zirgi” (0)

Zalvarinis

Grupė „Žalvarinis“ | Ryčio Gasparavičiaus nuotr.

Gegužės 4 d. Latvija švenčia Nepriklausomybės  Deklaracijos dieną.  Ta proga folk roko grupė „Žalvarinis“ sveikina kaimynus ir kolegas muzikantus iš Latvijos, o visiems  braliukams siunčia malonią staigmeną – latvišką dainą „Zirgi“. Tai yra autentiška latvių liaudies karo daina,   kuriai  pilną muzikinę  aranžuotę sukūrė grupės „Žalvarinis“ lyderis, kompozitorius, gitaros virtuozas  Robertas Semeniukas.

Jau gerą dešimtmetį besitęsiančią  Lietuvos ir Latvijos grupių  draugystę, kaip ir buvo pažadėjęs draugams ,,Žalvarinis”,  vainikavo latviška daina.  Latvijos Nepriklausomybės deklaracijos dienai sukurta ir įrašyta daina „Zirgi“, kurios autentišką variantą muzikantams užrašė latvių  grupė „Skyforger“, gali išgirsti visi ,,Žalvarinio” gerbėjai, nes ši daina skamba ir naujajame grupė albume ,,Teka”.

Grupės „Žalvarinis“ lyderis Robertas Semeniukas  puikiai pamena, kaip gimė idėja keistis muzikos kūriniais su kaimynais, tokiu būdu populiarinant vieniems kitų muziką ir skatinant Baltijos kaimynių draugystę:

„Prieš gerą dešimtmetį muzikiniame metalo muzikos festivalyje Vilniuje labai susidraugavome su kaimynais latviais, grupe „Skyforger“. Tuomet ir  sutarėme , kad jie aranžuos ir savo koncertuose gros lietuviškas, o mes – latviškas dainas. Dainų mainai įvyko, apvienydami baltiškas šaknis. Tiesa, tai šiek tiek užtruko – tik prabėgus dešimčiai metų, Žalvarinis pirmąkart atliko dainą  „Zirgi“  savo koncerte Rygoje,  kuris buvo skirtas Latvijos nepriklausomybės dienai paminėti. Šiame baltiškame koncerte taip pat dalyvavo minėtoji grupė Skyforger, bei estai – Metsatoll. Kaimynams mūsų atliekama daina patiko, tad ryžomės ją dar patobulinti, sukūrėme jai naują aranžuotę, ir  įtraukėme ją  į naująjį albumą „Teka“.

Dainą „Zirgi“ siūlome paklausyti:

Muzika: Robertas Semeniukas & Latvių l.; žodžiai: Latvių l.;

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė