Nauji leidiniai apie rūšių stebėseną (0)

Knygos apie gamta_vstt.lt

vstt. nuotr.lt

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM iniciatyva išleisti 2 nauji leidiniai – „Europos bendrijos svarbos paukščių rūšių monitoringo metodikos“ ir „Europos bendrijos svarbos rūšių monitoringo metodikos“. Pastaroji knyga skirta žinduolių, žuvų, varliagyvių, roplių, moliuskų, vabzdžių ir augalų stebėsenai.

Leidiniai išleisti pagal projektą „Rūšių stebėsenos (monitoringo) gebėjimų stiprinimas“, kuris buvo įgyvendinamas pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo LT03 programą „Biologinė įvairovė ir ekosistemų funkcijos“.

Projekto tikslas – sustiprinti institucijas, atsakingas už biologinės įvairovės išsaugojimą ir stebėseną, sukuriant instrumentus, padėsiančius vertinti ir stebėti saugomų, o ypač Europos svarbos rūšių, populiacijų būklę. Vienas iš projekto uždavinių – parengti metodines rekomendacijas rūšių monitoringo vykdymui bei mokymų organizavimas saugomų teritorijų direkcijų darbuotojams.

Šio projekto veiklos skirtos suformuoti metodinį pagrindą ir surinkti duomenis bei kitą bazinę informaciją, reikalingą efektyviai vertinti Lietuvoje registruotų EB svarbos augalų ir gyvūnų rūšių, kurioms išskirtos Natura 2000 tinklo teritorijos, populiacijų ir buveinių būklę, galimą gamtinių ir antropogeninių veiksnių poveikį, įvertinti invazinių augalų ir gyvūnų rūšių paplitimą, pagrindinius plitimo kelius ir esamą bei potencialią jų įtaką kitų rūšių populiacijoms. Surinkti duomenys ir informacija padės parinkti priemones, užtikrinančias tinkamą rūšių apsaugos būklę.

Lietuvos saugomose teritorijose ir už jų ribų EB svarbos rūšių monitoringas vykdomas nuo 2005 metų. Siekiant pagerinti monitoringo metu surenkamų duomenų kokybę, buvo išanalizuota informacija apie EB svarbos rūšis.

Buvo parengtos 108 naujos ar atnaujintos monitoringo metodikos 101 rūšiai (11 augalų rūšių, 4 žinduolių rūšių, 3 varliagyvių ir roplių rūšių, 11 žuvų, 13 vabzdžių, 4 moliuskų, 54 perinčių paukščių rūšių ir jų sankaupų).

Tikimasi, kad šie leidiniai palengvins paukščių ir kitų rūšių stebėseną saugomų teritorijų direkcijų specialistams.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė