Nacionalinė biblioteka pirmojo vadovo prof. E. Volterio sukaktį paminės tarptautine konferencija (0)

Eduardas Volteris | galerija.ktu.lt nuotr.

Eduardas Volteris | galerija.ktu.lt nuotr.

Gegužės 5 d. 10 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Kauno istorijos centru ir Kauno miesto muziejumi Kauno rotušėje rengia tarptautinę konferenciją, skirtą pirmojo LNB direktoriaus profesoriaus Eduardo Volterio gimimo metinėms paminėti.

Profesorius E. Volteris, kuriam kovo 19 d. sukako 160 metų, buvo Valstybinio centrinio knygyno (dabar − Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) kūrėjas ir pirmasis vadovas,Kauno miesto muziejaus direktorius, ilgametis Lietuvos universiteto (dabar – Vytauto Didžiojo universitetas) profesorius, žymus visuomenės veikėjas, lietuvių kalbos, istorijos, etnografijos, archeologijos tyrinėtojas. Jo gyvenimas buvo susijęs su Vokietija ir Rusija, Latvija ir Lietuva.

Tarpdalykinėje mokslinėje konferencijoje pranešimus pristatys prof. E. Volterio veiklą tyrinėjantys kalbininkai, istorikai, komunikacijos ir tautosakos specialistai, edukologai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio akademinių ir mokslo institucijų, atvyks svečių iš Rygos ir Sankt Peterburgo.

Konferencijoje bus siekiama ne tik prisiminti profesoriaus darbus Lietuvos universitete, vadovavimo bibliotekai ir muziejui laikotarpį, bet ir dar kartą įvertinti bei plačiajai visuomenei pristatyti E. Volterio asmenybę ir veiklą.

Į tarptautinę jubiliejinę profesoriaus Eduardo Volterio konferenciją organizatoriai sukvietė įvairiausių sričių tyrinėtojus (archeologus, etnologus, kalbos tyrinėtojus, tautosakininkus, literatus, istorikus, bibliotekininkus, muziejininkus, archyvistus), kur jie pristatys savo įžvalgas.

Konferencijos organizacinį komitetą sudaro: Dr. Giedrė Milerytė–Japertienė (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) (pirmininkė), Jolanta Budriūnienė (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), Inga Puidokienė (Kauno miesto muziejus, Vytauto Didžiojo universiteto Kauno istorijos centras), Prof. dr. Jonas Vaičenonis (Vytauto Didžiojo universiteto Kauno istorijos centras), Eglė Karalienė (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka),Valdonė Budreckaitė (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė