Gegužės 3-ioji – Pasaulinė spaudos laisvės diena (0)

chadidza-ismailova-youtube stop kadras

Chadidža Ismailova | youtube stop kadras

Gegužės 3-ioji – Pasaulinė spaudos laisvės diena, paskelbta Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 1993 metais. Ši diena primena, kad pasaulyje yra šalių, kuriose spaudos laisvė ribojama: cenzūruojami leidiniai, persekiojami, sulaikomi ir net nužudomi žurnalistai, redaktoriai ir leidėjai.

Minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną, nuo 1997 metų kasmet teikiamas UNESCO – Giljermo Kano pasaulio spaudos laisvės apdovanojimas (UNESCO / Guillermo Cano World Press Freedom Prize). Prizas įsteigtas pagerbiant Kolumbijos žurnalistą Giljermą Kaną Isazą (Guillermo Cano Isaza), kuris buvo nužudytas atliekant savo profesinę pareigą 1986 metais.

Šiemet Helsinkyje Giljermo Kano pasaulio spaudos laisvės apdovanojimas buvo įteiktas nepriklausomai žurnalistei ir „Radijas Laisva Europa“ Azerbaidžano skyriaus darbuotojai Chadidžai Ismailovai (Chadidža Ismailová) už indėlį į spaudos laisvę.​ Chadidža Ismailova atskleidė šešėlinius Alijevų (Azerbaidžano prezidentų dinastijos) turtus – dabar ji sėdi Azerbaidžano kalėjime.

Laimėtojui skiriama piniginė 25 tūkst. dolerių piniginė premija.

Pasaulinė spaudos laisvės diena – tai proga skatinti ir plėtoti iniciatyvas už spaudos laisvę, įvertinti jos būklę pasaulyje, priminti šalių vadovams, kad būtina ją gerbti, o žiniasklaidai apmąstyti savo darbą metodų ir profesinės etikos aspektu.

Bendrame JT generalinio sekretoriaus Ban Ki Muno ir UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos pranešime, skirtame šiai dienai, sakoma: „Žodžio laisvė yra viena iš brangiausių mūsų teisių. Ja grindžiamos kitos laisvės. Ji yra žmogaus orumo pagrindas.“ Pranešime valstybės, profesionalioji žiniasklaida ir nevyriausybinės organizacijos kviečiamos suvienyti jėgas su Jungtinėmis Tautomis siekiant skatinti žodžio laisvę, remiantis tarptautiniu mastu pripažintais principais.

Kategorijos: Laiko vinys, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė