Balio Dvariono konkurso didysis laimėjimas iškeliauja į Vengriją ir Japoniją (0)

Balys Dvarionas | Dvarionas.com nuotr.

Balandžio 30 d. Vilniuje baigėsi dešimtasis Tarptautinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursas, kuriame šiemet varžėsi per šimtą dalyvių iš dvidešimt trijų pasaulio šalių. Vyriausiųjų kategorijoje į galutinę rikiuotę pateko ir su Modesto Barkausko diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru grojo šeši nugalėtojų rato dalyviai iš Japonijos, JAV, Turkijos, Vengrijos bei Italijos. Juos vertino 14 asmenų tarptautinė komisija.

Pianistų kategorijoje Didysis prizas laimėjo septyniolikmetė japonė Yukine Kuroki, nustebinusi klausytojus savita ir tvirta F. Liszto Koncerto fortepijonui Nr. 2 vizija.  Smuikininkų kategorijoje aukščiausią apdovanojimą pelnė Vengrijos smuikininkė Eszter, atlikusi B. Dvariono Koncertą smuikui su orkestru.  Laureatų vardus pelnė Juna Nakagava (Yuna Nakagawa) iš Japonijos, Turkijos jaunasis pianistas Kanas Kakmuras (Can Cakmur), smuikininkai Miranda Liu iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir italas Genaras Kardaropolis (Genaro Cardaropoli). Pastarasis jaunas muzikas, kaip ir Didžiojo prizo laimėtoja Estera (Eszter) savo dalyvavimą B. Dvariono konkurse turėtų prisiminti ilgai –abu jaunuoliai Vilniuje pirmą kartą pasirodė su simfoniniu orkestru.

Nacionalinėje filharmonijoje buvo apdovanoti ir mažesnieji – A ir B kategorijų Didžiojo prizo laimėtojai: pianistai Anastasija Kliučereva (Rusija) ir lietuvis Kasparas Mikužis bei smuikininkė Jinghis Zangas (Jinghi Zhang) (Kinija).

Antrąjį turą bei galutinę rikiuotę galima buvo stebėti internetu. Konkurso klausytojai rinko Publikos simpatijų laimėtoją. Ja tapusi smuikininkė iš JAV Miranda Liu apdovanota specialiais prizais.

Konkurso prizinis fondas – 26 000 eurų, jį pasidalijo Didžiojo prizo, laureatų premijų ir specialiųjų prizų laimėtojai. Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas konkurso laimėtojų koncertinei veiklai bei profesiniam tobulėjimui: rengiam laureatų koncertinė veikla po konkurso,  įsteigtos konkurso bei jo rėmėjų stipendijos profesiniam tobulėjimui: meistriškumo kursams Veimaro Ferenko Listo muzikos universitete, tarptautinėje fortepijono akademijoje – konkurse „Pianale“ Vokietijoje, Europos muzikos konkursų sąjungos (EMCY) koncertai, Charkovo filharmonijos įsteigtas prizas – koncertas su simfoniniu orkestru Ukrainoje.

„X tarptautinis Balio Dvariono pianistų ir smuikininkų konkursas – ypatinga muzikos šventė. Tai ne tik proga susiburti talentingiausiems jauniesiems pasaulio muzikos atlikėjams, bet ir galimybė pažinti iškilaus lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono kūrybinį palikimą“ – savo atsiųstame sveikinime konkurso dalyviams, švietėjams ir konkurso rengėjams teigė konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Apie Balio Dvariono konkurso svarbą apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo prof. Vytautas Landsbergis: „prisimenu paskutinį Balio Dvariono gyvenimo laikotarpį, kai jis važinėjo po Lietuvą koncertuodamas vaikams ir kalbėdamas su mokytojais, kaip tik tuomet Lietuvoje buvo steigiamas muzikos mokyklų tinklas.  Šis kompozitoriaus darbas tapo reikšmingu ir iki šiol duoda Lietuvai gyvybingų impulsų muzikos srityje,  o dabar tą pačią idėją tęsia  Balio Dvariono konkursas. Jo dėka vaikų rankomis muzika pasiekia visus; o vaikai su muzika auga kilnūs, dori ir nori grožio bei gėrio. Džiaugiuosi, kad šis konkursas tapo reguliariu, kad jis skatina jaunimą. Tikiuosi ir linkiu, kad jis tęstųsi ir visą laiką būtų gyvas bei reikšmingas mūsų visų gyvenime“.

Profesoriui antrino ir konkurso pianistų komisijos narys iš Jungtinės Karalystės M. Maklachanas (Murray McLachlan), teigdamas, jog šiomis dienomis, kai pasaulyje daug kas žmones priešina, čia Vilniuje, Tarptautiniame Balio Dvariono konkurse, jaunimas iš Japonijos, Turkijos, JAV, Kinijos, Singapūro, Gruzijos, Belgijos, Estijos, Italijos ar Vokietijos groja vienu instrumentu bei kalba ta pačia, –  muzikos kalba.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė