Atšaukiamas nutarimas dėl kurortų apsaugos zonų (2)

dzukijos miskas_vstt.lt

Dzūkijos miškas | vstt.lt nuotr.

Vyriausybė posėdyje pripažino netekusiu galios 2015 m. rugsėjo 23 d. nutarimą Nr. 1025, kuriuo buvo pakeistos Specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos ir panaikinti apribojimai kurortų apsaugos zonoms.

Toks sprendimas priimtas siekiant pašalinti abejones dėl Vyriausybės 2015 m. rugsėjo 23 d. nutarimo Nr. 1025 teisingumo ir teisėkūros procedūrų teisėtumo priimant šį nutarimą. Pažymėtina, kad šiandien Vyriausybei priėmus tokį sprendimą, ankstesnis teisinis reguliavimas savaime neatkuriamas,

tai yra Vyriausybės 2015 m. rugsėjo 23 d. nutarimo Nr. 1025 panaikinimas savaime nereiškia, kad grįžta teisinis reguliavimas dėl kurortų apsaugos zonų. Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų XVI skyrius „Kurortų apsaugos zonos“ buvo panaikintas, nes apribojimai kurortų apsaugos zonoms neatitiko galiojančių teisės aktų reikalavimų, o poįstatyminiais teisės aktais negali būti nustatytas toks reguliavimas, kurio nenumato įstatymai.

Atsižvelgiant į tai, Aplinkos ir kitos ministerijos pagal kompetenciją įpareigotos parengti įstatymų projektus dėl ūkinės veiklos ribojimų, nes, pasak Konstitucinio Teismo, jie turi būti reglamentuoti būtent įstatymais.

Aplinkos ministerija turės parengti įstatymo projektą, kuriame būtų nustatyti žemės ir miško naudojimo sąlygų apribojimai. Prireikus įstatymo projekto rengimo metu gali būti tikslinami ir kiti šiuo metu galiojantys įstatymai, kuriuose tokie apribojimai jau yra.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

  1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Tiesa sakant galiu sakyti, kad nieko cia nesupratau. Labai jau painiai surasyta tam, kad valdziai atsiristi rankas ir daryti ka nori. Taciau nuojauta sako, kad Vejuneles dvaro epopeja krutina valdzios pamatus, parode, kad valdzia jau ne tik korumpavusi is esmes, taciau dar ir nenori savo poziciju uzleisti ir taip reguliuos sureguliuos, kad vel galetu srebti korupcine kose. Ko cia galima tiketis is partiju? Skaiteme spaudoje tas “pokalbiu” isklotines, kurios parode visa korupcine shema. Ir stai issoka keturi Tvarkos ir Teisingumo partijos “didvyriai” ir protestuoja pries ta VIESUMA, kad tik zmones nesuzinotu, kokiu kiaulysciu valdzia pridirba, siekia, kad visa tai butu uzslaptinta. Tai gal laikas tokius “didvyrius” isgramdyti is Seimo? Beje rezultate savo poste isliko ministras, kuris viesai sakese nori buti ASILU. Kas reiskia, kad jis toks jau protingas, kad tik asilu ir likti norisi, kad islikti Vyriausybes sudetyje! Juokai juokais, o problema tame, kad tas norintis buti asilu yra teisus, nes del tokios korupcijos privalejo kristi Vyriausybe. Tai ju vadukas nutare, kaip standartiskai ir daroma, paaukoti korupcijos dievams dovana. Nutare ismusti is savo gaujos mera, o tas pasirodo nepescias, nenori atsakomybes prisiimti uz kitu kaltes, uz korupciskai priimta Vyriausybes nutarima, taigi trenke durimis!

  2. LosAngeles:

    Parasyta taip kad niekas nesuprastu. Jiems nuo to tik geriau, pritaikys kaip reikes (jiems patiems). Ankstesnis komentaras labai taikliai apibudina situacija: darom, dirbam, kad tik neispulti is ‘vezimo’. Ir meluojam, ir korupcija uzsiimdinejam, ir dezinformacija skleidziam, bet viskas del ‘svento’ reikalo… Negi nesuprantat, runkeliukai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė