Skubi Astravo AE statyba kelia pagrįstų klausimų, teigia URM atstovas (3)

Astravo elektrine_am.lt

Astravo elektrinė | am.lt nuotr.

Skubi Astravo atominės elektrinės (AE) statyba arti Lietuvos sostinės nepaisant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų kelia pagrįstų įtarimų ir klausimą, kodėl Baltarusija neįsileidžia tarptautinių misijų ir ekspertų. Taip balandžio 29 dieną diskusijoje Vilniuje kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos Ekonominio saugumo politikos departamento ambasadorius ypatingiems pavedimams Kęstutis Kudzmanas.

„Tokiu būdu nėra užtikrinamas elektrinės saugos įvertinimo patikimumas. O būtent tarptautiniai ekspertai gali padėti Baltarusijai nustatyti aikštelės ir pačios jėgainės statybų trūkumus ir, paaiškėjus, kad aikštelė nėra tinkama, rekomenduoti ją iškelti į saugesnę vietą”, – sakė K. Kudzmanas Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje kartu su Europos Parlamento Žaliųjų/ELA frakcija surengtoje diskusijoje tema „Nuo Černobylio iki Astravo: grėsmė branduoliniam saugumui Rytų Europoje“.

Renginyje dalyvavusi Vokietijos žaliųjų partijos lyderė, Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos/ELA grupės bendrapirmininkė Rebeka Harms pripažino, kad atominių elektrinių projektai, taip kaip jie įgyvendinami Baltarusijoje – pažeidžiant Jungtinių Tautų Espo ir Orhuso konvencijas – kelia grėsmę visam regionui, kuris per praėjusį šimtmetį išgyveno daug negandų, tarp jų ir Černobylio AE avariją, kurios pasekmės buvo ypač skaudžios. Lietuvos reikalaujami atsparumo testai (angl. stress test) šios elektrinės rizikos ir branduolinės saugos įvertinimui, jos nuomone, turėtų būti griežtesni, nes vien formalaus įvertinimo gali nepakakti. R. Harms teigimu, Lietuva teisingai kelia klausimą dėl elektros importo iš Astravo AE ribojimo, nes Europos Sąjungoje neturi būti prekiaujama elektra iš nesaugių atominių elektrinių.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Lietuvos Seimo nariai, politikos ekspertai, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė