Parko sukaktuvėms skirta skulptūra „Zunda“ yra gyva – ji sužaliuos (0)

Skulptūra „Zunda“ | am.lt nuotr.

Skulptūra „Zunda“ | am.lt nuotr.

Vakar, balandžio 29 d., skulptūros „Zunda“ pristatymu Nidoje prasidėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) 25-mečiui skirti renginiai. Ši iš vytelių nupinta skulptūra, pastatyta greta parko direkcijos pastato, yra gyva – netrukus ji turėtų sužaliuoti. „Zundos“ autorius – Juodkrantėje gyvenantis skulptorius Albertas Danilevičius.

Pajūrinė zunda neatsitiktinai pavaizduota ir KNNP logotipe. Ši Lietuvoje labai reta, į Raudonąją knygą įtraukta rūšis, sutinkama tik Kuršių nerijoje.

Kuršių nerija – tai jūros, vėjų ir žmogaus sukurtas ir lengvai pažeidžiamas smėlio kraštovaizdis su unikaliu Europoje kopagūbriu ir etnokultūrinio paveldo vertybėmis. Jai išsaugoti ir buvo įsteigtas KNNP 1991 m. balandžio 23 d. Aukščiausiosios Tarybos nutarimu kartu su Dzūkijos, Žemaitijos nacionaliniais parkais ir Trakų istoriniu nacionaliniu parku. 2000 metais jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Neseniai vietos gyventojai aktyviai dalyvavo KNNP direkcijos surengtuose Kuršių nerijos paukščio rinkimuose. Tokiu paukščiu direkcija nusprendė paskelbti visus tris daugiausia žmonių dėmesio sulaukusius sparnuočius. Tai pilkoji varna, jūrinis erelis ir didysis kormoranas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė